Hindistan cevizi suyuyla zayıflayın

Yaz sıcaklarında tropikal meyvelerin serinletici ve sağlıklı etkilerinden faydalanmak için rahatlıkla bulabileceğiniz hindistan cevizi oldukça ideal bir seçim. Peki, içindeki besin değerleri nedeniyle oldukça faydalı olan hindistan cevizi suyu ve diyetinize etkileri

21 Temmuz 2021, Çarşamba 09:41 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Hindistan cevizi suyu, olgunlaşmamış hindistancevizi içinde bulunan berrak sıvıdır. Hindistan cevizi olgunlaştıkça, suyun yerini hindistancevizi eti alır. Hindistan cevizi suyuna bazen yeşil hindistancevizi suyu denir çünkü olgunlaşmamış hindistancevizleri yeşil renktedir.

Hindistan cevizi suyu hindistan cevizi sütünden farklıdır. Hindistan cevizi sütü, olgun bir hindistan cevizinin rendelenmiş etinin emülsiyonundan üretilir.

Hindistan cevizi suyu genellikle bir içecek olarak ve ishal veya egzersizle ilgili dehidrasyonu tedavi etmek için bir çözüm olarak kullanılır . Ayrıca yüksek tansiyon için ve egzersiz performansını iyileştirmek için bir sporcu içeceği olarak oldukça etkilidir.

Hindistan cevizi suyu karbonhidratlar ve potasyum , sodyum ve magnezyum gibi elektrolitler açısından zengindir . 


Bu elektrolit bileşimi nedeniyle, dehidrasyonu tedavi etmek ve önlemek için hindistancevizi suyunun kullanılmasına büyük ilgi vardır 

İnsanlara dehidrasyon ve kabızlıkla savaşmak için genellikle hindistancevizi suyu içmeleri önerilir. Ayrıca hamile kadınlarda sabah bulantısını ve mide ekşimesini hafifletmeye yardımcı olur.

İçeceğin kalorisi düşüktür ve potasyum, lif ve protein gibi doğal enzimler ve mineraller içerir, bu da onu kilo kaybı için mükemmel kılar 

Hindistan cevizi suyu gün içinde bir kez tüketilse bile gün boyunca sizi taze ve nemli tutar.

Bu fazla kiloları atmaya çalışıyorsanız, hindistancevizi suyunun diğer meyve sularına kıyasla daha fazla mineral içerdiğinden, diğer meyve sularını tüketmek yerine hindistancevizi suyu tüketin.

Hindistan cevizi suyunu sabahın erken saatlerinde aç karnına tüketmek size bir değil birçok yönden yardımcı olabilir. Bağışıklığınızı güçlendirmeye yardımcı olan, metabolizmanızı hızlandıran ve böylece kilo kaybını destekleyen laurik asit içerir.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kilonuzun her gün değişmesinin nedeni