Hindistan'daki yarasalarda yeni bir corona virüs keşfedildi

Hindistan Tıbbi Araştırma Konseyi’nden (ICMR) bilim insanları, ülkede yaşayan yarasalarda, henüz tehlike derecesi bilinmeyen yeni bir tür corona virüs keşfetti.

16 Nisan 2020, Perşembe 12:29 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

India Today, yeni tür yarasa corona virüsü (BtCoV) Hindistan’ın Himaçel Pradeş Eyaleti, turistlerin ilgi merkezi olan Kerala ve Tamil Nadu eyaletleri ve Pondiçeri birlik bölgesinde yaşayan yarasalarda bulunduğunu yazdı. Araştırma için uçarköpek ve meyve yarasası türünden 25 yarasa seçildi.


"Herhangi bir delil yok"

"Herhangi bir delil yok"

Ulusal Viroloji Enstitüsü’nden (NIV) Dr. Pragya Yadav, tespit edilen yeni tür corona virüsün insan için ne kadar tehlikeli olduğunun henüz bilinmediğini belirterek, “Bu yarasa corona virüsünün insanlarda hastalığa neden olabileceğini kanıtlayan herhangi bir delil yok” dedi.


İnsanların yüzde 70'i hayatını kaybetti

İnsanların yüzde 70'i hayatını kaybetti

“Bu yarasa corona virüsünün COVID-19 pandemisine yol açan SARS-CoV2 ile ilişkisi yok” ifadesini kullanan Dr. Yadav, 2018-2019 yıllarında Kerala Eyaleti’ndeki uçarköpek yarasalarında Nipah adlı virüsün tespit edildiğini, bu virüse yakalanan insanların yüzde 70’nin hayatını kaybettiğini anlattı.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kuzey Kore tarafından inşa edilen yeni nükleer tesis uydudan görüntülendi