Hintli öğretmen, eşi için Taj Mahal’in bir kopyasını inşa ettirdi

Hintli öğretmen eşine olan sevgisinin bir sembolü olarak Taj Mahal’in bir kopyasını inşa ettirdi. Taj Mahal’in üçte bir büyüklüğünde olan dört yatak odalı lüks ev, 3 yılda tamamlandı.

25 Kasım 2021, Perşembe 13:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Hindistan’ın Madhya Pradesh eyaletinde yaşayan özel eğitim kurumu sahibi ve öğretmen Anand Prakash Chouksey (52), kendisi gibi öğretmen olan eşi Manjusha Chouksey için Taj Mahal’in bir kopyasını inşa ettirdi.

Orijinal binanın yaklaşık üçte biri büyüklüğünde olan evin dört yatak odası, bir salonu, bir kütüphanesi ve bir meditasyon odası var.

Yapının döşeme ve cephe ise orijinal olarak Tac Mahal'de kullanılan Makrana mermerlerinden yapıldı.

Burhanpur şehrinde yer alan evin, içi dekorasyonu da oldukça lüks bir görünüme sahip.

930 metrekarelik mermer evi, eşine olan sevgisinin bir sembolü olduğunu belirten Chouksey, evi turist ziyaretine açmak istediğini ifade etti.Evin maliyetini açıklamayı reddeden Chouksey, 'Küçük bir kasabada benzersiz bir ev yapmak istedim, her yıl yeni evler inşa ediliyor ama ben sonsuza kadar kasabanın konuşması olarak kalacak bir ev yapmak istedim." dedi.


Anand Prakash Chouksey, 52 (solda) ve Manju Shah, 48 (sağda) birlikte bir akademiyi yönetiyor


Dünya’nın yedi harikasından biri olan Taj Mahal, Babür İmparatoru Shah Jahan tarafından 1631-1653 yılları arasında Uttar Pradesh eyaletinin Agra'daki Yamuna nehri kıyısında, eşi Mumtaz Mahal için bir mezar olarak yaptırılmıştı.  

Bengalli şair Rabindranath Tagore tarafından imparatorun 'yaşam ve ölümün gelgitiyle ilgilenmeyen aşk kuryesi' olarak tanımlanan, evrensel olarak aşkın bir sembolü olarak görülmüştür.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 'Gladyatörler şehri' Stratonikeia'daki çalışmalara kadın eli değiyor