Hırsızı kovaladı, yakaladı, üzerinde bekledi, polise teslim etti

Adana’da bisiklet çalan hırsızı motosikletiyle kovalayıp yakalayan vatandaş, polis gelene kadar hırsızı yere yatırıp üzerine bastırarak bekleyip polise teslim etti. Bisikleti emaneten kullanan İsmail Evim ise olay yerine sonradan gelip hırsızı yakalayan Mehmet Kocabey’e teşekkür ederken, hırsıza da 'Allah'ından bul' dedi

20 Şubat 2017, Pazartesi 10:26
A A
Adana’da bisiklet çalan hırsızı motosikletiyle kovalayıp yakalayan bir kişi, etkisiz hale getirdiği şüpheliyi olay yerine gelen polise teslim etti. İsmail Evim adlı vatandaş, akşam saatlerinde arkadaşından aldığı emanet bisiklet ile bir işini yapmak için Seyhan ilçesi Hanedan Mahallesi’ne geldi. İsmail Evim, bisikleti kaldırıma park edip bir iş yerine girdi. Bu sırada, Soner E. ise yoldan geçerken bisikleti görünce alıp kaçmaya başladı.


'HIRSIZ VAR' HAYKIRIŞINI DUYUNCA...


İsmail Evim, hırsızı görüp arkasından koşup "Hırsız var" diye bağırınca bu durumu gören Mehmet Kocabey adlı kişi de motosikletine binip hırsızı kovalamaya başladı. Evim, hırsıza Kurtuluş Caddesi’nde yetişti. Hırsız, Evim yanına yaklaşınca bisikleti bırakıp yaya kaçmak istedi ancak yere düştü. Bunun üzerine Kocabey motosikleti durdurup hırsızın üzerine atladı. Hırsız kaçmasın diye üzerine bastırıp öylece bekleyen Kocabey kendisini görüp gelen meraklı vatandaşlara da hırsız yakaladığını polise haber vermelerini istedi. Vatandaşlar da durumu polise bildirdi.
 

HIRSIZIN SIRTINA BASTIRIP DAKİKALARCA BEKLEDİ


Mehmet Kocabey hırsızın kaçmaması için onu sıkı sıkı tutup, sırtına da bastırarak bekledi. Bu sırada, bisikleti çalınan İsmail Evim’de koşarak olay yerine geldi. Bisikletini gören Evim çok sevindi. Evim, Kocabey’e hırsızı yakalayıp bisikletinin çalınmasına engel olduğu için teşekkür etti. Kocabey bu sırada bile hırsızı bırakmadı. Olayı gören vatandaşlar ise hırsıza tepki gösterdi.

Bir süre sonra ise olay yerine gelen polis hırsızı teslim aldı. Hırsız zanlısı ise utandığı için yüzünü saklamaya çalışıp kendini görüntüleyen basın mensuplarına tepki gösterdi. Polis zanlının üzerinde yaptığı aramada metre ve yan keski buldu. Zanlı daha sonra gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü. 

'İNSANLIK GÖREVİMİZİ YAPTIK'


Hırsız şüphelisini yakalayan Kocabey, "Biz mağazadan çıktık yoldan geçerken bisikletin sahibi bağırdı 'Bisikletim çalındı durdurun' diye. Bizde motosiklet vardı. Hemen peşinden takip ettik. Bisiklet sahibi koşuyordu, yetişemedi. Biz de peşinden takip ederek burada yakaladık. İnsanlık görevimizi yaptık" dedi.


ÇALARKEN 'BİSİKLETİ ALIYORUM 1 DAKİKA' DEMİŞ


İsmail Evim ise "Bisiklet arkadaşımın, emanet almıştım. Pasta alıyordum kasaya ödeme yaparken bu şahıs 'Bisikleti alıyorum 1 dakika' dedi gidiş o gidiş. Arkasından koştum yetişemedim ama Allah razı olsun motorlu arkadaş yetişip yakaladı. Bunlara yapacak bir şey yok ben Allah’a havale ediyorum" diye konuştu.

İHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.