Hırsızı parmak izi ele verdi

Adana' da yağmur tahliye borularından tırmanıp apartman dairelerinde hırsızlık yapan 19 yaşındaki Burhan K., soyduğu evde su içtiği bardaktaki parmak izinden yakalandı. Burhan K.'nın 12 ayrı hırsızlık olayının faili olduğu anlaşıldı

18 Şubat 2013, Pazartesi 17:25
A A
Hırsızı parmak izi ele verdi

Merkez Çukurova İlçesi Huzurevleri, Yurt, Belediye Evleri ve Güzelyalı mahallelerinde bir ay içerisinde 11 ayrı evde hırsızlık meydana geldi.

Yağmur suyu tahliye borusundan tırmanarak 2 ve 3’üncü katlardaki dairelere girip, bilgisayar, ziynet eşyası, cep telefonu ve para çalan şüpheli yakalanamadı. Ortadan kaybolan hırsızı yakalamak için çalışma yapan polis ekipleri, önceki gün hırsızlık yapılan evde masanın üzerindeki su bardağında parmak izi buldu.

Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri, parmak izi karşılaştırmasında hırsızlık olayını gerçekleştiren kişinin aynı suçtan çok sayıda kaydı bulunan Burhan K. olduğunu ortaya çıkardı. Hırsızlık Bürosu ekipleri, dün Burhan K.’yı yakaladı. Gözaltına alınan Burhan K., Adana Emniyet Müdürlüğü’ndeki sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...