HIV'li telekıza 30 yıl istemi

HIV'li telekıza 30 yıl istemi

AIDS virüsü taşıdığını saklayıp iki kişiyle yatan telekıza 30 yıl hapis istendi

13 Temmuz 2011, Çarşamba 08:25 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

Adana Seyhan’da yaşayan ve kendisini Çukurova Üniversitesi İktisat öğrencisi olarak tanıtan L.A.’nın (24) fuhuş yaptığı ihbarı üzerine polis, genç kadının evini izlemeye aldı.

Mart ayında apartmana giren çıkan erkek sayısının artması üzerine daireye baskın yapıldı. L.A. ile Ç.Ö. yatakta yakalanırken aynı gün L.A. ile 50 lira karşılığı birlikte olan Y.Ç. de gözaltına alındı. L.A.’nın Zührevi Hastalıkları Hastanesi’ndeki tetkiklerinde HIV (AIDS’e neden olan virüs) taşıdığı belirlendi.

‘KASITLI YAPTI’ İDDİASI

Cumhuriyet savcılığı, HIV’li olduğunu bile bile cinsel ilişkiye girdiği, 2 kişiye bu virüsü bulaştırarak öldürmeye teşebbüs ettiği iddiasıyla L.A. hakkında Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde “Kasten öldürmeye teşebbüs” suçlamasıyla dava açtı.

İddianamede “Korunmadan cinsel ilişkiye girdikleri, böylece şüphelinin HIV taşıması ve bunu müştekilere bulaştırmak suretiyle ölümlerine sebep olacak şekilde cinsel ilişkiye girerek her iki müştekiye karşı ayrı ayrı atılı suçu işlediği anlaşılmıştır” denildi.

ÖNCE MÜEBBET İSTEDİ

Savcı, L.A. hakkında önce TCK’nın ‘kasten öldürme’ suçunu kapsayan 81/1. maddesine göre müebbet hapis cezası istedi. Ancak eylemin teşebbüs aşamasında kalması nedeniyle cezasının 15 yıla indirilmesini talep etti.

İki kişiyle cinsel ilişkiye girmesi nedeniyle cezanın 2 kez uygulanmasını, yani toplam 30 yıl hapis cezası ile cezalandırılmasını istedi.

‘GEÇİM KAYNAĞIM’

Tutuksuz olarak yargılanan ve hâkim karşısına çıkmayı bekleyen L.A., 3 yıldır geçimini fuhuş yaparak sağladığını anlattı. İki kez fuhuş yüzünden cezaevine girip çıktığını da belirten L.A.şunları söyledi: “Ben evimde tanımadığım kişilerle cinsel ilişkiye girmem.

Telefonla görüşür, dışarıda ilişkiye girerim. Y.Ç. ile evimde cinsel ilişkiye girdim. Kendisine hasta olduğumu söylemedim. Ancak korunarak ilişkiye girdim. Daha sonra, arkadaşım Ç.Ö. ile evde sohbet ederken polisler bastı. Ç.Ö. ile o gün ilişkiye girmedim.

Daha önce girmiştim. Ona da hasta olduğumu söylememiştim. Geçimimi sağlamak için mecburen hasta halimle fuhuş yapmaya devam ettim. Ancak korunarak ilişkiye giriyordum.”

2 ERKEK TEMİZ ÇIKTI

Gözaltına alınıp serbest bırakılan Y.Ç. ve Ç.Ö. ise “Bize HIV taşıdığını söylememişti. Korunmadan ilişkiye girdik. Kendisinden şikâyetçiyiz. Bize ne olacak?” dedi. Y.Ç. ve Ç.Ö.’nün ilk kan tahlillerinde HIV’e rastlanmadı. 

Habertürk

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın son 24 saatteki yoğunluğu dikkat çekti