Hız yapan İngiliz turiste 250 bin TL'den fazla trafik cezası

Hız yapan İngiliz turiste 250 bin TL'den fazla trafik cezası

Dubai'de bir İngiliz turist, kiraladığı son model bir spor araçla yaptığı hız nedeniyle 250 bin TL'den fazla trafik cezası aldı. Adı açıklanmayan turist, ceza ruhsat sahibine yazıldığı için ödeme yapmadan ülkeden ayrılabilir

07 Ağustos 2018, Salı 19:22 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Adı açıklanmayan turiste, gece geç saatlerde kentin en kalabalık yollarından birinde hız limitini onlarca kez geçtiği için, 175 bin dirhem (47.600 ABD doları, 251 bin TL) trafik cezası kesildiği belirtildi.

İngiliz turist, Şeyh Zayed Caddesi'ndeki tüm hız kameralarına yakalandı ve bir noktada saatte 240 kilometre hız yaptı.

ARACI GERİ ALMADILAR

Lamborghini Huracan modeli aracı kiralayan oto galerisinin sahibinin yaptığı açıklamada, sürücünün garanti olarak pasaportunu kendilerine verdiğini söyledi. Galerinin sahibi, cezayı kendileri ödemek zorunda kalabileceklerinden henüz aracı geri almadıklarını belirtti.

"HATA ONUN VE BU PARAYI O ÖDEMELİ"

Galerinin ortağı Faris Muhammed İkbal "Araç bağlanırsa bu cezayı ödeyemeyiz. Araba hala turistte, kaldığı otelin otoparkında ve geri almaya da çalışmayacağım. Sonra cezayı kim ödeyecek? Tabii ki biz ödememeliyiz, hata onun ve bu parayı o ödemeli" dedi.

CEZAYI ÖDEMEDEN ÜLKEDEN AYRILABİLİR

Dubai yasalarına göre trafik cezaları ruhsattaki isme kesiliyor. Yani söz konusu turist teoride cezayı ödemeden ülkeden ayrılabilir, ancak pasaportu galeride olduğu için bunu yapması zor.

İkbal "İngiliz Büyükelçiliği'ne gidip, pasaportunu kaybettiğini söyleyebilir, yenisini alıp ülkeden ayrılabilir. Bu pasaportu uzun süre tutamam" diye konuştu.

KAYNAK: BBC/TÜRKÇE

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Endonezya'da yanardağ patlaması