Hızla zayıflamanıza yardımcı olacak bitki çayları

Kilo vermek isteyenlerin en büyük destekçisi zayıflama çayları oluyor. Zayıflama çayları, bazı bitkilerin karışımı kadar tek başına kullanılan bitkilerle de yapılabiliyor. Kilo vermek istiyorsanız günlük diyetinize zayıflatan bitki çaylarından eklemeniz son derece önemli. Elbette düzenli egzersizi de unutmamak gerekiyor. İşte hızla zayıflamanıza yardımcı olabilecek bitki çaylarının bir listesi...

20 Eylül 2021, Pazartesi 11:30 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
KUŞOTU ÇAYI

KUŞOTU ÇAYI

Kuşotu çayı, şişkinliği önler ve ödem atmaya yardımcı olur. Potasyum ve magnezyum bakımından da zengindir. Akşam yemeğinden sonra 1 fincan kuşotu çayı içmeniz, midenizin şişliğini indirecek ve müshil etkisi yapacaktır.

KİRAZ SAPI ÇAYI

KİRAZ SAPI ÇAYI

Kiraz sapı çayı, zayıflamaya yardımcı olmasının yanı sıra, sindirim sistemini de düzene sokar. Düzenli tüketildiğinde ise bağışıklığı güçlendirir. Kötü kolesterolü düşürebilir ve ödem attırır.

HİBİSKÜS ÇAYI

HİBİSKÜS ÇAYI

Hibisküs çayının tok tutma özelliği var. Bu sayede kilo vermeniz daha kolay hale gelir. Ayrıca toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur ve metabolizmayı hızlandırır. günde 2 kez tüketilebilir.

FUNDA YAPRAĞI ÇAYI

FUNDA YAPRAĞI ÇAYI

Funda yaprağı çayının idrar söktürücü özelliği vardır. Funda yaprağını, mate ile birlikte kullanırsanız, daha etkili bir zayıflama çayı elde etmiş olursunuz. Sindirim sistemini koruyan funda yaprağı ayrıca idrar yolu hastalıklarının da önüne geçer.

KARNIYARIK OTU ÇAYI

KARNIYARIK OTU ÇAYI

Kabızlık ve sindirim sorunlarınızı karnıyarık otu çayı ile giderebilirsiniz. Bu çay, bağırsakları yumuşatarak tuvalete çıkmayı kolay hale getirir. Düzenli kullanıldığında kolesterolü de düşürür.

MATE ÇAYI

MATE ÇAYI

Mate çayı, vücuttan fazla suyun atılmasına yardımcı olur ve iştah kesici etkileriyle tok tutucu özellikleri bulunur. Mate yaprağının bu özellikleri sayesinde daha az yemek tüketmenize ve tok kalmanıza yardımcı olur.  

BİBERİYE ÇAYI

BİBERİYE ÇAYI

Hazımsızlık sorunu çekenlerin yardımına koşan biberiye çayı, vücuttaki toksinlerin atılmasına ve kabızlığın giderilmesini sağlar. Ayrıca biberiye yağını göbeğinize sürdüğünüzde o bölgedeki yağı terleme yolu ile vücuttan atar.

KUŞBURNU ÇAYI

KUŞBURNU ÇAYI

Kuşburnu çayı, kilo problemiyle mücadele edenlerin imdadına yetişiyor. Bu çay özellikle obezite ve göbek yağlarını ortadan kaldırıyor. C vitamini bakımından da oldukça zengin bir çaydır.

MAYDANOZ ÇAYI

MAYDANOZ ÇAYI

Maydanoz çayının düzenli olarak tüketilmesi şişkinliği azaltır ve hazımsızlığa iyi gelir. Zayıflatıcı etkilerinin yanı sıra idrar sökücü ve sindirim sistemini düzenleyici etkileri de var.

LİMON ÇAYI

LİMON ÇAYI

Limon çayı, ödem atmanıza yardımcı olur. Sindiriminizi hızlandırarak kilo vermenizi sağlayan limon çayı, bağışıklık sisteminizi de içeriğindeki C vitamini sayesinde düzene sokar. İştah kesme özelliği de vardır.

OOLONG ÇAYI

OOLONG ÇAYI

Oolong çayı yemeklerden sonra 1 fincan tüketildiğinde zayıflatabilir. Yemeklerde alınan zararlı toksinler ve yağa dönüşecek olan besinlerin kolaylıkla parçalanması ve vücuttan atılması mümkün hale gelir.

PU-ERH ÇAYI

PU-ERH ÇAYI

Pu-erh çayının içerdiği kateşinler, kafein ve theanin bileşikler kilo kaybını düzenlemeye yardımcı olur. Pu-erh çayı obezite karşıtı özellikleri açısından kilo sorunu olan vücudun düzenlenmesinde diğer çay türlerine göre daha büyük oranda yardımcı olduğu araştırmalarca ortaya çıktı.

TARÇIN ÇAYI

TARÇIN ÇAYI

İçeriğinde bol miktarda antioksidan bulunan tarçının tek başına kilo verdirme özelliği yoktur fakat kan şekerinin hücrelerce işlenmesini sağlayan insülin hormonunu dengeleyerek diyetinize destek olur.

YABAN MERSİNİ ÇAYI

YABAN MERSİNİ ÇAYI

Dengeli beslenmeyi sağlayan ve açlık hissini bastırmaya yardımcı olan yaban mersini çayının düzenli kullanımda zayıflatma etkisi var.

YEŞİL ÇAY

YEŞİL ÇAY

Kilo verdiren en popüler çaylar arasında yer alan yeşil çay, sabahları 1 bardak içildiğinde gün boyu yağ yakmanızı ve enerjik olmanızı sağlayabilir. Yeşil çay içtikten sonra sık sık tuvalete gitme ihtiyacı hissedebilirsiniz. Bu metabolizmanızın iyi çalıştığını gösteren bir durum. Bu sayede detoks etkisi yaratarak zayıflamanızı sağlar.

ZENCEFİL ÇAYI

ZENCEFİL ÇAYI

Zencefil çayı, besinlerin sindirimini kolaylaştırır ve kilo vermeyi hızlandırır. Dilerseniz içine bir dilim limon da ekleyerek faydalarını ikiye katlayabilirsiniz.

ISIRGAN OTU ÇAYI

ISIRGAN OTU ÇAYI

Isırgan otu çayı ödemin atılmasına yardımcı olur. Bu sayede kilo vermeyi kolaylaştırır. Şişkinlik yoksa, daha zayıf ve fit görünürsünüz.

MISIR PÜSKÜLÜ ÇAYI

MISIR PÜSKÜLÜ ÇAYI

Mısır püskülü çayının idrar söktürücü özelliği vücuttan toksinlerin ve diğer zararlı maddelerin atılmasını sağlar. Bu çay sindirimi kolaylaştırmaya ve sindirim problemlerini tedavi etmeye yardımcı olur. Mısır çayı karaciğer tarafından safra salgısını uyararak yiyeceklerin uygun sindirilmesini sağlar.

BEYAZ ÇAY

BEYAZ ÇAY

Beyaz çay, diğer çaylara oranla daha yüksek bir antioksidan etkiye sahiptir. Beyaz çayın yağ yakıcı ve vücuttaki yağ oranını dengelemeye yardımcı etkiye sahip olduğu ve dolayısıyla obezite ve obezite ile ilişkili sorunların tedavisinde yararlı olabileceği belirtiliyor.  

ZAYIFLATAN ÇAY KARIŞIMI TARİFİ

ZAYIFLATAN ÇAY KARIŞIMI TARİFİ

Bitki çayları zayıflamada tek başına etkili olduğu kadar karıştırılarak da etkileri artırılabilir. Zayıflatan bitki çayı karışımı tarifimiz şöyle:

  • Maydanoz
  • Zencefil
  • Limon
  • Tarçın

Tüm malzemeleri bir demlikte kaynatın. Biraz soğumasını bekleyin ve günün herhangi bir saatinde tüketin. Hem antioksidan hem de C vitamini zayıflama çayı ile kilo vermeniz daha kolay hale gelecektir.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yağ yakma ve ince bel garantili diyet