Hızlı kilo vermek için elma sirkesi nasıl kullanılır?

Sağlıklı bir diyet ve yeterli spor ile kilo vermek mümkün. Bazı doğal takviyelerle daha hızlı kilo verebilir ve hayalinizdeki vücuda kavuşabilirsiniz. Bu konuda elma sirkesine güvenmekte fayda var. Yapılan araştırmalar, günde 2 yemek kaşığı elma sirkesi tüketen obez kişilerin daha hızlı kilo verdiğini ortaya çıkardı. Peki elma sirkesi nasıl zayıflatır? Hızlı kilo vermek için elma sirkesi nasıl tüketilmeli? Gelin araştırmanın detaylarına ve elma sirkesinin zayıflama olan etkilerine bakalım. / ÖZEL

14 Ekim 2021, Perşembe 11:49 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
HIZLI KİLO VERDİRİYOR

HIZLI KİLO VERDİRİYOR

Daha sağlıklı olmak, daha güzel görünmek ya da daha rahat hareket edebilmek gibi nedenlerden kilo vermek isteyebilirsiniz. Kilo verme çabanızda uzmanlardan yardım almanızda her zaman fayda vardır. Daha hızlı kilo vermek için şok diyetlerden uzak durulması gerektiğini her daim dile getiren uzmanlar, şok diyet olmadan kilo vermenizi hızlandıracak doğal bir besini tavsiye ediyor: Elma sirkesi…

Peki elma sirkesi nasıl zayıflatır? Yapılan çalışmalar bu sorunun cevabını veriyor. Unutmayın, yakın zamanda sağlık taramasından geçmediyseniz, kronik bir rahatsızlığınız varsa, düzenli ilaç kullanıyorsanız bu tür yöntemleri denemeden önce doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin. 

ELMA SİRKESİ TÜKETENLER DAHA HIZLI KİLO VERDİ

ELMA SİRKESİ TÜKETENLER DAHA HIZLI KİLO VERDİ

Elma sirkesi uzun yıllardır tıbbi tedavilerde kullanılıyor. Peki kilo vermeyi nasıl hızlandırıyor? Express’in haberine göre, ABD Ulusal Tıp Kütüphanesi’nde yayınlanan bir çalışmada elma sirkesinin zayıflamaya olan etkisi araştırıldı. 175 obez katılımcının incelendiği araştırmada, katılımcılar iki gruba ayrıldı ve günle 1 ila 2 yemek kaşığı sirke tüketmeleri sağlandı. 

Bir çorba kaşığı elma sirkesi tüketenler, 3 ayın sonunda ortalama 2,6 kilo verdiler. 

İki çorba kalığı şirke içenler ise 3,7 kilo verebildi. 

PEKİ ELMA SİRKESİ NASIL ZAYIFLATIR?

PEKİ ELMA SİRKESİ NASIL ZAYIFLATIR?

Uzmanlar elma sirkesinin zayıflamaya etkisi olduğunu söylüyor. Uzmanlara göre elma sirkesinin antioksidan ve antimikrobiyal özellikler de dahil olmak üzere sağlığa birçok yararı var. 

Elma sirkesi, bağırsak sağlığını geliştiren ve kötü bakterilerle savaşan polifenol olarak bilinen bitki bazlı mikro besin içeriyor. Polifenoller, bağışıklığı geliştirmeye, yaşlanma sürecini yavaşlatmaya, egzersiz sonrası vücudun toparlanmasına ve vücuttaki yağ oranının azalmasına yardımcı olabilir. 

TÜKETİRKEN DİKKAT!

TÜKETİRKEN DİKKAT!

Elma sirkesi, egzersiz sonrası iyileşme ve vücut yağını azaltmada yardımcı olsa da sağlıklı bir yaşam tarzının yerini alamaz. Elma sirkesini aşırı miktarda tüketmek, sağlığınıza zarar verebilir. İlaç alıyorsanız veya sağlık sorunlarınız varsa, elma sirkesi veya başka bir doğal kür denemeden önce doktorunuza danışmalısınız.

ELMA SİRKESİ NASIL TÜKETİLMELİ?

ELMA SİRKESİ NASIL TÜKETİLMELİ?

Uzmanlar, elma sirkesinin günde bir veya iki yemek kaşığı tüketilebileceğini söylüyor. Elma sirkesi tüketmenin birkaç yolu var.

Güçlü bir asidik yapısı olan elma sirkesi su ve başka bir sıcak içecekle karıştırılarak tüketilebilir. Salatalarınıza da elma sirkesi ekleyebilirsiniz. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Karbonhidrat kilo aldırır mı? Yeni araştırma sonucu şaşırttı