Hızlı makyaj için 6 altın kural

Günlük hayatın koşuşturmasında makyaja fazla zaman ayıramayabiliyoruz. Hele ki sabah çok erken saatlerde kalkmamız gerekiyorsa... Bu gibi durumlarda bazı makyaj püf noktalarını bilmemiz gerekiyor. Böylece hem zamandan tasarruf edebilir hem de şıklığımızdan ödün vermek zorunda kalmayız.

03 Mayıs 2021, Pazartesi 12:51 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- BB VE CC KREM GİBİ RENKLİ NEMLENDİRİCİ KULLANIN

1- BB VE CC KREM GİBİ RENKLİ NEMLENDİRİCİ KULLANIN

Fondöten, renkli nemlendiricilerden daha ağır bir yapıya sahip. Üstelik fondöten sürerken dikkatli davranmanız gerekir ki bu da zaman kaybına neden olur. Renkli nemlendiricilerin uygulaması son derece kolaydır. Bu nedenle zaman kaybettirmez ve kusurları harika bir şekilde örter.

2- GÖZ KALEMİYLE BASİT BİR MAKYAJ

2- GÖZ KALEMİYLE BASİT BİR MAKYAJ

Gözlerinizi ön plana çıkarmak için göz kalemi ve maskara kullanmanız yeterli. Eyeliner çekmek çok fazla vaktinizi alacağından, bunu sonraya saklamanızda fayda var. Göz altı morluklarınız için kapatıcı uygulamayı unutmayın.

3- TOZ YERİNE KREM ÜRÜNLER TERCİH EDİN

3- TOZ YERİNE KREM ÜRÜNLER TERCİH EDİN

Toz ürünleri sürmek için fırçaya ihtiyacınız var. Oysa ki krem ürünleri parmaklarınızla rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Annenizin kırmızı ruju allık olarak kullandığı dönemleri hatırladınız mı? Ne kadar pratikti değil mi?

4- KAŞ MASKARASI KULLANIN

4- KAŞ MASKARASI KULLANIN

Kaşlarınızda boşluklar varsa, kaş kalemi veya farıyla vakit kaybetmenize gerek kalmadan kaş maskarasıyla harika bir görünüm elde edebilirsiniz.

5- NUDE RUJ KULLANIN

5- NUDE RUJ KULLANIN

Koyu renkli rujlar için dudağınıza önceden bakım yapmanız, nemlendirmeniz, dudak çerçevenizi belirginleştirmeniz ardından da ruju sürmeniz gerekir. Okurken bile vakit kaybettiniz değil mi? Oysa ki nude rujlarla bunlara gerek kalmaz. Sadece ruju sürerek çıkabilirsiniz.

6- TAKILARINIZI ÖNCEDEN BELİRLEYİN

6- TAKILARINIZI ÖNCEDEN BELİRLEYİN

Kullanacağınız takıları makyajınızı yapmadan önce seçin ve takın. Böylece nasıl bir makyaj yapmanız gerektiğine hızla karar verebilirsiniz. Ayrıca takılar da bir nevi makyaj sayılabileceği için, makyaja olan ihtiyacınızı azaltacaktır.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Adım adım doğru ve yanlışlar: Parfüm nereye sıkılır, nereye sıkılmaz?