Hollywood ünlülerinin güzellik uzmanlarından kişisel bakım önerileri

Hepimizin güzellik uzmanlarına danışma ya da hizmet alma şansımız yok. Ancak onların önerilerini uygulayarak daha canlı, bakımlı ve güzel bir cilde kavuşabiliriz. İşte öneriler...

10 Eylül 2018, Pazartesi 12:17
A A
Kahveye dikkat!

Kahveye dikkat!

Kahve içmeyi seven ancak cildine de özen göstermek isteyen kadınlar dikkat! Kahveyi öğlen ikiden sonra içmek sadece uykunuzu kaçırmakla kalmaz aynı zamanda cildiniz de iyi gelmez. Kahveyi metabolizmanızın daha iyi çalıştığı sabah saatlerinde tüketmeye gayret edin.

Her gün uyku saatinizi öne çekin

Her gün uyku saatinizi öne çekin

Bunu kendinizi tamamen dinlenmiş ve zinde hissedene kadar yapın. Böylece cildinize de hak ettiği ilgiyi göstermiş ve güzelleşmesini sağlamış olacaksınız.

Havlu ve çarşaflar

Havlu ve çarşaflar

Jennifer Garner ve Reese Witherspoon'la çalışan güzellik uzmanı Nerida Joy'a göre havlu ve nevresimler cilt problemleri için oldukça önemli. Bakteri ve ölü deri yuvası haline geldikleri için havluları her gün, yastık kılıflarını 3 günde 1, cildiniz yağlı değilse nevresimleri haftada 1 değiştirmelisiniz.

Göz kremini yüzünüz için kullanmayı denediniz mi? Uzmanlara göre denemelisiniz çünkü göz kremi en yoğun besleyicileri içerdiğinden yüzünüz için de çok faydalı olacaktır. Yüzünüz için olan kremleri ise çok kuruyan bacaklarınız için değerlendirebilirsiniz.

Cildinize zaman verin

Cildinize zaman verin

Cildiniz için kullandığınız farklı ürünler arasında boşluk bırakın. Örneğin göz kremini sürdükten sonra nemlendirici için 10 dakika bekleyin. Çünkü cildimizin bu sürülen ürünleri emmek ve faydalanmak için zamana ihtiyacı var.

Peelinge son!

Peelinge son!

Sivilce problemi yaşayan ciltler için hemen akla gelen peelingleri kullanmamakta fayda var. Sivilce yüzünden hassaslaşan cildinize daha çok zarar verecek olan bu ürünler yerine hafif, su bazlı, sivilce karşıtı ürünler kullanmalısınız.

Ürün sırası önemli

Ürün sırası önemli

Cilt temizliği yaparken ürünleri iki aşamalı kullanmalısınız: Önce yağ bazlı ürünler, sonra su bazlı olanlar. Yağ bazlı ürünler cildinizdeki yağ ve kiri çözüp temizlerken sonrasında uygulayacağınız su bazlı ürün kalan kir kalıntılarını tamamen ortadan kaldırıyor.

Nerenin kremini kullanmalı?

Nerenin kremini kullanmalı?

Son günlerde oldukça moda olan uzak doğu kaynaklı kozmetiklerle aranız nasıl? uzak doğudan gleen bu kremlerin en güçlü yanı beyezlatıcı özellikleri. Beyaz tene çok düşkün olan uzak doğulular kremlerini bu yönde mükemmelleştirmiş. Avrupa ve Amerika'da üretilen kremler ise kırışıklık, sarkma ve yaşlanma belirtileri için bire bir. İsrail ise deniz tuzu bazlı; yani sivilce engelleyici kremler konusunda uzman.

Gözeneklere lavanta yağı

Gözeneklere lavanta yağı

Cameron Diaz ve Gwyneth Paltrow'un kozmetikçisi güzel bir cildin sırrını şöyle açıklıyor: Birkaç damla lavanta yağını sıcak bir havluya damlatın ve bu havluyu yüzünüze kapatın. Çok fazla bastırmadan bir süre yüzünüzde bekletin. Haftada birkaç defa uygulayacağınız bu yöntem sayesinde gözenekleriniz küçülecek ve cildiniz daha pürüzsüz görünecek.

Bonus: Tırnaklara özel

Bonus: Tırnaklara özel

Dişlerimizdeki zararlı tabakaları temizleyebilen diş macunu aynı şeyi tırnaklarımız için de yapıyor! Tırnaklarınızın üzerine sürdüğünüz bir miktar diş macunu sayesinde üst yüzeyindeki kirli, sarı tabakadan kurtulacak ve pırıl pırıl olmalarını sağlayacaksınız.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.