Hollywood'un en cool çifti: Joaquin Phoenix ve Rooney Mara'nın aşk kronolojisi

İlk olarak yine bir Hollywood yapımında bir araya gelen tazecik Altın Küre Ödülü sahibi Joaquin Phoenix ve Rooney Mara çifti, kısa sürede magazin basınının en rahat ve gösterişten uzak çiftine dönüştü. Holywood'un en cool ikilisi, hem alçakgönüllü hem de ünlü olunabileceğinin kanıtı.

22 Ocak 2021, Cuma 13:10 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Haziran 2012

Haziran 2012

44 yaşındaki oyuncu Joaquin Phoenix ve 34 yaşındaki Rooney Mara, ilk kez 2012 yılında 'romantik bilim-kurgu filmi' 'Her'de bir araya geldi. Phoenix, filmde bir yapay zeka ürünü olan Samantha'ya aşık olan yazarı oynuyor, Samantha ile ayrılma sürecinde ise Catherine'e can veren Mara ile tanışıyor. Phoenix, Vanity Fair dergisine verdiği bir röportajda, sevgilisi Mara'nın birlikte çalıştıkları sırada kendisini küçümsediğini düşündüğünü itiraf ediyor.

'Stalkladığım ilk kız'

'Stalkladığım ilk kız'

Sonra ise Mara'nın sadece 'utangaç' olduğunu anlıyor. "O, internetten araştırdığım tek kızdı" diyen Phoenix, "Sadece arkadaştık, e-mail arkadaşlarıydık. 'Belki kötü bir deneyim olacak' ya da 'Belki keyif almayacağım. Belki de hiçbir bağlantı kurmayacağım.. Sorun değil. Çünkü hayatımın geri kalanının anlamını biliyordum" diyor. 

Ekim 2016

Ekim 2016

Çift, 'Her' filminden 3 yıl sonra 'Mary Magdelene'in setinde yeniden bir araya geldi. İkili Phoenix'in Hz. İsa'yı, Mara'nın ise Yeni Ahit'e göre İsa'nın takipçilerinden olan Magdalalı Meryem'i canlandırdığı filmin yapımı sırasında artık sevgiliydi.

Eylül 2017

Eylül 2017

Joaquin Phoenix The New York Times Style Magazine dergisine verdiği röportajda, Hollywood Hills'te birlikte yaşadıklarını söyledi. Phoenix ilk defa ilişkilerine dair 'tatlı detay'lara da yer vererek Netflix alışkanlıklarından, sırf Mara istiyor diye The Staircase isimli gerçeklere dayalı suç olaylarını araştıran dizinin tamamını izlediğini söylemişti.


Phoenix ayrıca Mary Magdeleine filminde oynamasının tek nedeninin sevgilisi Rooney Mara olduğunu belirtmişti. Phoneix bu durumu şöyle açıklıyordu. "Anlamlı bir şeyler arıyordum. Anlamlı bir deneyim. Rooney ile arkadaştık"...

Mayıs 2019

Mayıs 2019

Bahar aylarından itibaren Mara'nın kallavi bir elmas tektaşla görüntülenmesinin ardından, çiftin evlenmiş olabileceğine dair pek çok haber çıktı. Ancak çift, geleneksel kıyafetleri içinde bir karate dersinden çıkarken görüldü. 

 Haziran 2019

Haziran 2019

İkili bu sefer Ulusal Hayvan Hakları Günü'nde protestolarda aktif rol alırken görüldü. Mara ve Phoenix ellerinde tuttukları birer kuşla ön saflarda yer alıyor, "Bizim gezegenimiz, onların da gezegeni" yazılı tişörtler giyiyordu. 

Ocak 2019

Ocak 2019

2019'un ilk günlerinde Phoenix ve Mara, Los Angeles sokaklarında görüntülendi. Oldukça salaş ve alçakgönüllü bir profil çizen çift, bir an olsun çıkarmadıkları güneş gözlükleriyle cool görünümlerini de kaybetmiyordu. Bir örnek giyinen sarmaş dolaş ikili, kısa sürede en çok imrenilen çift oldu. 

Ağustos 2019

Ağustos 2019

Çift, Phoenix'e 'En İyi Oyuncu' ödülünü kazandıran Joker'in gösteriminin yapıldığı Venedik Film Festivali'nde görüldü.


Phoenix'in smokin, Mara'nın ise beyaz bir Givenchy giydiği çift, burada yan yana poz vermedi. 

Ağustos 2019

Ağustos 2019

Joaquin Phoenix Venedik Film Festivali'nde

Eylül 2019

Eylül 2019

Joker filmiyle Toronto Film Festivali'nde Halkın Seçimi Ödülü'nü alan Joaquin Phoenix, kürsüdeki konuşmasında nişanlısı olduğu dedikodularının iyice yayıldığı Rooney Mara için kullandığı, alışılmışın dışındaki takma ismi söyledi.


Phoenix, "Bu ödülü bana kimin verdiğini bilmiyorum. Bundan kim sorumlu ve neden? Açıkçası onu da bilmiyorum. Umurumda değil. Basın danışmanım birinin bunu bana vermek istediğini söyledi. Ben de 'varım' dedim. Buralarda bir yerlerde pis bir ejderha var. Onu kanatlarını sökmek, bir battaniyeye sarmak ve sonsuza kadar onunla uyumak istiyorum. Seni seviyorum. Teşekkürler" dedi.


Yani Phoenix, aşık olduğu kadına 'kirli ejderha' diyordu. 

Ocak 2020

Ocak 2020

Çift en son pazar günü, Joaquin Phoenix'in Joker'le 'En İyi Erkek Oyuncu Ödülü'nü aldığı Altın Küre Ödülleri'nde birlikte görüldü. 

Joaquin Phoenix ve Rooney Mara Altın Küre Ödülleri'nde

Joaquin Phoenix ve Rooney Mara Altın Küre Ödülleri'nde

Joaquin Phoenix ve Rooney Mara Altın Küre Ödülleri'nde

Çift şimdilerde ise ilk bebeklerini bekliyor

Rooney'nin Mayıs ayında hamile olduğu ortaya çıkmıştı.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Neden ayrıldılar?: Ünlü çiftlerin çok güleceğiniz ayrılık nedenleri