Önceki Fotolar

Hollywood'un ünlü yıldızı hastalığıyla mücadelesini dünyayla paylaşıyor, umut dağıtıyor

Ünlü oyuncu Selma Blair bir süredir yakalandığı hastalığın zorlu tedavi süreciyle meşgul. Yaşadığı tüm zorluklara rağmen hayata iyimser bakışını yitirmeyen oyuncu, yaşadıklarını ve hissettiklerini sosyal medya hesabından takipçileriyle paylaşıyor.

17 Ağustos 2019, Cumartesi 07:48
A A

Blair, bazen endişeye kapıldığını, nasıl çalışacağını ve bu durumun kalıcı olup olmadığını düşündüğünü belirterek "Ama sonra biliyorum... Bütün bu şüphelerin üstünü kapatıyorum. İyi olacak. Sinir sistemime bir şans vereceğim, kendimi kahkahalara boğacağım. Bırakayım bedenim iyileşsin" diye yazdı.


Selma Blair'e, nedeni uzun süre anlaşılamayan semptomların incelenmesi sonucu MS teşhisi konulmuştu.


Vivian' karakterini canlandırdığı 'Legally Blonde' (Bu Nasıl Sarışın) filmiyle üne kavuşan ABD'li oyuncu Selma Blair, bu durumu da sosyal medya hesabından duyurmuştu. 


Hastalığın etkileriyle mücadele ettiğini ifade eden Blair, "bazen düştüğünü, bazen elindekileri düşürdüğünü ve zihninin bulanık olduğunu" dile getirdi.


Selma Blair, ailesi ve dostlarının desteğiyle moral bulduğunu söyledi.


Blair, kendisine teşhis konulduğu andan itibaren de MS ile ilgili bilinçlendirme kampanyalarının gönüllü sözcülüğünü üstlendi. 


Vücudunun sol tarafının güçten düştüğünü belirten Blair, hayatını da sıradan bir şekilde sürdürmeye çalışıyor. Sık sık California sokaklarında elinde bastonuyla dolaşırken ya da kuaföre giderken görüntüleniyor.


Ünlü oyuncu, yaşadıklarına rağmen iyi olduğunu, gülümsemeye devam ettiğini ve elinden gelenin en iyisini yapmaya hazır olduğunu da belirtiyor. 


Multipl skleroz, merkezi sinir sistemine saldıran kronik bir hastalıktır. Beyin, omurilik ve optik sinirleri etkiler.


Yorgunluk, düzgün yürüyememe, kaslarda güçsüzlük ve görme bozuklukları gibi belirtilerle ortaya çıkan MS, sinir sistemini zayıflatan bir hastalık.


(Hürriyet)

Sıradaki haber yükleniyor...