Honaz Tüneli’nde ışık göründü

Denizli’yi, Antalya, Ankara ve Muğla’ya karayolu ile direkt bağlayacak olan 2 bin 600 metre uzunluğundaki ‘Honaz Tüneli’nde ışık görme töreni düzenlendi

25 Nisan 2019, Perşembe 21:13
A A

Denizli-Ankara Karayolu’ndan şehir merkezine girmeden Denizli-Antalya ve Denizli-Muğla Karayolu’na direkt geçişi sağlayacak çevre yolu projesi içinde yer alan Honaz Tüneli’nin inşaat çalışmalarında sona yaklaşıldı. 


Tünel inşaatı sona erdiğinde Ankara karayolunda Denizli çevre yoluna girecek olan araçlar Honaz ilçesinin Ovacık Mahallesi’nde başlayan 2 bin 600 metre uzunluğundaki tüneli kullanıp köprülü kavşak ile Cankurtaran Mahallesi’ne ulaşarak, şehir merkezini görmeden Denizli-Antalya ve Denizli-Muğla karayollarına bağlanacak.

Tünelde Vali Hasan Karahan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ile birlikte milletvekillerinin katılımı ile ışık görme töreni gerçekleştirildi. 

Protokol üyeleri minibüsler ile törenin yapılacağı tünelin içine taşındı. Tünele giden yolların Türk bayrakları ile donatılması ise dikkatlerden kaçmadı. 

İki taraflı kazılan tünelde işçiler iş makineleri ile kazı yaparak ışığın görünmesini sağladı.

Ardından işçilerden biri açılan delikle elinde Türk bayrağı ile protokolün beklediği kısma geçerek bayrağı Vali Karahan’a getirdi. Vali Karahan ise bayrağı öperek başına koydu.

Sıradaki haber yükleniyor...