Horizon'u halletti sıra Frigia'da

Horizon'u halletti sıra Frigia'da

Horizon'u halletti sıra Frigia'da

25 Mart 2010, Perşembe 05:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İsrail’den Taylan’da giderken Somalili korsanlarca kaçırılan Malta bandıralı “Frigia” adlı yük gemisi için, daha önce de “Horizon 1” gemisini kurtaran avukat Nilgün Yamaner devreye girdi.

“Frigia”yı işleten Karya Denizcilik’in avukatı Nilgün Yamaner, korsanların 13 deniz mili hızla hareket halinde olan gemiyi kendileri için güvenli olan alana götürdüklerini, yaklaşık 24 saat sonra da kendileriyle bağlantıya geçmelerini beklediklerini ifade etti.

Somali’de devlet otoritesinin tam sağlanamadığını anımsatan Nilgün Yamaner, “Bizim için gemi ya da yükünün bir önemi yok. Hepsinin sigortaları tam. Tek endişemiz mürettebat” dedi. Bugüne kadar dört Türk gemisinin kaçırıldığını, Frigia’nın beşinci gemi olduğunu söyleyen Nilgün Yamaner şöyle konuştu:

Gemide en az iki aylık kumanya ve yakıt var. Sağlık malzemesi de yeterli. Ancak belli bir zaman sonra gıda sıkıntısı yaşandığı gibi ifadeler ailelere ulaşabilir, bu da korsanların baskı amaçlı yürüttüğü bir psikolojik hareket. Çünkü ellerindeki en değerli varlık onlar için mürettebat. Şimdi korsanlarla psikolojik savaş vereceğiz. Operasyon söz konusu değil.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Böyle isyanı etti: Yanımdakiyle aramda 20 santimetre mesafe var