Hoşlandığım kişi neden bir anda benden uzaklaştı?

Çoğu zaman bu sorunun cevabını yanlış yerlerde ararız. Size yakın davranan bir insanın birden bambaşka biriymiş gibi davranmasının altında bazı belirli nedenler yatar. Bir kişinin uzaklaşmasının 6 önemli nedenini derledik...

03 Mart 2021, Çarşamba 13:05 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- FAZLA ELEŞTİRİYOR OLABİLİRSİNİZ

1- FAZLA ELEŞTİRİYOR OLABİLİRSİNİZ

Bazen bize uymayan durumları açık fikirli bir şekilde görmek zor olabilir. Bazı zamanlarda da dikkat çekmek için karşımızdaki insanı fazlaca eleştirebilir ve hatta yerden yere vurabiliriz. Bu oldukça yanlış bir davranış. Hoşlandığınız kişiye karşı kırıcı bir şey söyleyip söylemediğinizi düşünün.

2- FAZLA STRES

Bazen karşımızdaki insanın strese girmesine neden olabiliyoruz. Sürekli olarak bir şeylerden şikayet etmek ve memnuniyetsizlik, karşınızdaki insanın sizden uzaklaşmasına neden olur.

3- ONUN İÇİN 'ÇOK FAZLA' ŞEY YAPIYORSANIZ

3- ONUN İÇİN 'ÇOK FAZLA' ŞEY YAPIYORSANIZ

Hoşlandığınız kişinin bir dediğini iki etmemeniz, onların kendini "yük" gibi görmesine neden olabilir. Durum tam tersi de olabilir. Bazı zamanlarda siz de karşınızdaki kişinin nezaketinden yararlanmak isteyebilirsiniz. Her iki şekilde de davranışlarınızın abartılı olmamasına özen gösterin.

4- KENDİ HAYATIMIZA ODAKLANMAK

İlişkide her iki tarafın da kendine ait bir hayatı olduğu doğru. Ancak kendi hayatınıza daha fazla odaklanmanız, hoşlandığınız kişinin sizden uzaklaşmasına neden olur.

5- RUH SAĞLIĞI SORUNLARIYLA SİZİ RAHATSIZ ETMEK İSTEMİYORSA...

5- RUH SAĞLIĞI SORUNLARIYLA SİZİ RAHATSIZ ETMEK İSTEMİYORSA...

Bazen insanlar ruhsal sıkıntılara girebilirler. Bu sıkıntılar nedeniyle karşılarındaki insanları üzmek istemezler. Özellikle depresyondaki insanlar diğerleriyle pek görüşmek istemeyebilir. Böyle durumlarda onlara nefes alacakları alan bırakmanız oldukça önemli.

6- EN KÖTÜSÜ: BİR BAŞKASINI BULMUŞ OLABİLİR

Evet, birinin sizden uzaklaşmaya başlamasındaki en kötü neden, bir başkasını bulmuş olma ihtimali... Açık bir şekilde konuşarak gerçeğin ne olduğunu öğrenmeye çalışın.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İlişkinizi bitirmeniz gerektiğini gösteren 11 işaret