HSYK'dan inceleme kararı

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, 17 Aralık operasyonu sonrası yaşanan gelişmeleri değerlendirmek üzere toplandı. Toplantıdan savcılar ve İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok için inceleme kararı çıktı. Altınok kararı sıcağı sıcağına değerlendirdi

07 Ocak 2014, Salı 12:25
A A
HSYK'dan inceleme kararı

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrasında yargıda yaşanan gerilim HSYK'nın gündeminde...

Bugün yapılan toplantıda, 17 Aralık soruşturmasını yürüten savcılar Zekeriya Öz ve 2. soruşturma talimatını veren Muammer Akkaş ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı arasında geçen karşılıklı suçlamalar mercek altındaydı.

Zekeriya Öz ve Mummer Akkaş usülsüz soruşturma yürütmekle suçlanıyor. Turan Çolakkadı ve Terörden Sorumlu Başsavcı Vekili Oktay Erdoğan ise soruşturmayı engellemek ve karartmakla suçlanıyor.

Kurul, ayrıca, Mummer Akkaş tarafından çıkartılan gözaltına listesinin uygulanmadığı iddialarını değerlendirdi. 17 Aralık operasyonu sonrasında göreve getirilen İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok'un soruşturmayı kararttığı iddia ediliyordu.

Kurul'dan savcılar ve Emniyet Müdürü Altınok için inceleme kararı çıktı.

SICAĞI SICAĞINA İLK DEĞERLENDİRME ALTINOK'TAN GELDİ

Karar verildiği sırada gazetecilere değerlendirmede bulunan Altınok'un ilk değerlendirmesi, "Her şeyde hayır vardır. Bilgim yok" şeklinde oldu.

  

Sıradaki haber yükleniyor...