HTC'de işler hiç iyi gitmiyor

Ünlü telefon üreticisi HTC, yeni açıkladığı mali raporlarında 265 milyon dolar net zarar ilan ederek büyük hayal kırıklığı yarattı

08 Ağustos 2015, Cumartesi 00:15
A A
HTC'de işler hiç iyi gitmiyor

HTC’nin gelecek dönem raporlarında da zararın boyutunun büyümesi bekleniyor. Zararın nedeni firmanın One serisi telefonlarına yaptığı ama geri dönüş alamadığı yatırımlar. One serisi büyük beğeni toplamış ancak firmanın umduğu kadar satmamıştı. One serisi telefonlar, üst segmente hitap eden cihazlar olmasına rağmen bu segmetten Samsung’un ve Apple’ın telefonlarıyla rakabette başarılı olamamıştı.

Firmanın yeni strateji olarak 300-500 dolar aralığında satılan orta seviye telefon segmentine yönelmesi ve ağırlığını bu alana koyması bekleniyor.

HTC şimdi durumu toparlayabilmek için çok sayıda kişiyi işten çıkarmaya ve maaş giderleri üzerinden kesinti yaparak zararı küçültmeye çalışacak.

 

Turkcell T60 video inceleme

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.