HTC’de kan kaybı devam ediyor

Son dönemde akıllı telefon pazarında istediğini bulamayan HTC’nin düşüşü sürüyor. Şirket bu yılın ikinci çeyreğinde de beklentilerin çok altında kaldı

11 Ağustos 2018, Cumartesi 01:08
A A

Yılın ikinci çeyreği için mali sonuçlarını açıklayan şirketlere HTC de katıldı. Tayvanlı telefon üreticisi bu çeyrekte de beklentileri karşılayamadı. Son dönemde özellikle akıllı telefon pazarında aradığını bulamayan şirketin gelirleri düşmeye devam ediyor.

Tayvanlı telefon üreticisi yılın ikinci çeyreği için 191 milyon euro gelir, 99 milyon euro işletme zararı ve 82 milyon euro net zarar açıkladı. Geçtiğimiz yılın aynı döneminde 450 milyon euro gelir açıklayan şirketin bu yıl 191 milyon euroya kadar düşmesi, şirket için geleceğin pek de parlak görünmediğinin kanıtı.

Bildiğiniz gibi şirket bu yıl Pixel departmanını Google’a sattı, iş gücünü yüzde 22 küçülttü ve Hindistan pazarından çekildi. Tüm bunlar ve düşmeye devam eden gelirler göz önüne alındığında, Tayvanlı telefon üreticisinin havlu atması yakın görünüyor.

Nova Launcher 6.0 yenilikler ile geliyor!


SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.