HTC'de parmak izi beğenilmedi

Muhtemelen Nokia gibi bir sona hazırlanan firma son olarak parmak izi okuyucu sistemindeki kullanıcı haklarını ihlal eden davranışından ötürü yaylım ateşine tutuldu

12 Ağustos 2015, Çarşamba 12:21
A A
HTC'de parmak izi beğenilmedi

Ortaya çıkan gerçeklere göre her ne kadar HTC kabul etmese de firmanın One Max modelindeki parmak izi okuyucu, kullanıcıların; kişisel izlerini sessiz sedasız ama şifreleme bile yapmadan cihazda depoluyormuş.

Kolayca erişilebilen bu veri çalınırsa kullanıcının başı belaya girebiliyor. Black Hat Konferansında sergilenen hack işleminde HTC’nin foyası ortaya çıktı.

Mali krize düştüğü geçen seneden beri bir türlü rahat bir nefes alamayan HTC, tüm umutlarını bağladığı One M9 modelinin ilgi görmemesinden sonra gelir elde edemez hâle geldi ve zararları çığ gibi büyüdü.

Bu duruma yanıt veremeyen HTC’nin acil bir yazılım güncelleştirmesi üzerinde çalıştığı iddia ediliyor. Yaptığı hataları telafi etmek isteyen firmanın şansı bir türlü yüzüne gülmüyor.

 

Motosikletle deniz üstünde surf yapılır mı?

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.