Hükümetten görevden almalarla ilgili açıklama

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Şu anda açığa alınmış kimse yoktur görev yeri değiştirilenler vardır. Bu işlemlerin tamamı da yargı denetimine açıktır. Haksızlığa uğradığını düşünen yargıya gidebilir"

11 Ocak 2014, Cumartesi 19:23
A A
Hükümetten görevden almalarla ilgili açıklama
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, HSYK kanun teklifinin görüşüldüğü Adalet Komisyonu'nda kendisine ve hükümete yönelik MHP milletvekilleri tarafından eleştirilince söz aldı. Görevden almalar ile ilgili olarak Bozdağ, "Şuanda açığa alınmış ki dedi.

Bozdağ, şunları söyledi: "Hükümetlerimiz döneminde yolsuzlukla ciddi mücadele yapılmıştır. Türkiye'nin bugün geldiği noktayla bakıldığında bu mücadelenin somut noktalarını hep beraber görebiliriz. Bu mücadelenin somut sonuçlarını hep beraber görüyoruz. 234 Milyar dolarlık milli gelirin 800 milyar dolara gelmesi, sağlıkta, ulaşımda pek çok alanda büyük değişimlerin yaşanmış olması İMF borçlarını ödemiş ve borç verebilir bir Türkiye olması bizim hükümet olarak ortaya koyduğumuz başarının ve mücadelenin sonucudur. Biz hazineye uzanan elleri de kırdık, oranın içerisindeki fareleri de temizledik. O yüzden Türkiye bugün güçlü bir ekonomiye sahiptir ve güçlü şekilde yoluna devam etmektedir."
YOLSUZLUK KONUSU

Bozdağ, yolsuzluk konusuna da değinerek, "Yolsuzlukla ilgili kim olursa olsun bunların üzerine gidilmesi gerektiğini açık açık ifade ettik. Kim olursa olsun yolsuzlukla ilgili bir şey varsa bunların üzerine örtülmez ve bunların üzerine gidilir ve sonuna kadar gidilmesi gerektiğini biz açık açık söyledik. Bizim bu noktada herhangi bir sıkıntımız, rahatsızlığımız yoktur, olması da mümkün değildir. Anayasa 38 açık. Suçluluğu hükmen sabit oluncaya kadar hiç ki dedi.

"HAKSIZLIĞA UĞRADIĞINI DÜŞÜNEN YARGIYA GİDEBİLİR"

Görevden almalar ile ilgili de konuşan Bozdağ, "Görevden almalarla ilgili Türkiye bir hukuk devletidir. Memurların nasıl görev yapacağı kanunlarda bellidir. İlgili düzenlemeler vardır. Atamaya yetkili olanları farklı görevlendirebilirler. Şuanda açığa alınmış kidiye konuştu.
Fırat KESKİNKILIÇ / ANKARA, (DHA)
Sıradaki haber yükleniyor...