Hükümetten Muharrem İnce'ye 'apolet' cevabı: Sökmeye gücünüz yetmez

Hükümetten Muharrem İnce'ye 'apolet' cevabı: Sökmeye gücünüz yetmez

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli , Korgeneral İsmail Metin Temel’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerini alkışlaması üzerine Muharrem İnce'nin söylediği sözlere sert tepki gösterdi

02 Haziran 2018, Cumartesi 16:01 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bakan Nurettin Canikli açıklamasında “Korgeneral İsmail Metin Temel'in apoletleri, bölgedeki teröristleri etkisiz hale getirmesinin nişanesidir ve bu apoletler milletimiz tarafından takılmıştır. Sizin bu apoletleri sökmeye gücünüz yetmez. Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve onun komutanının apoletlerine dil uzatmak sizin haddiniz değildir. Korgeneral Temel, Türkiye'nin toprak bütünlüğünü tehdit eden ve masum insanlarımızı katleden teröristleri Afrin'de etkisiz hale getiren kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimizi savaş alanında yöneten kahraman bir komutandır" ifadelerini kullandı.

MUHARREM İNCE NE DEMİŞTİ?

CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce , Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasını alkışlayan generali, 30 Ağustos’ta emekli edeceğini söylemişti. Muharrem İnce, “Türk ordusunun generali misin, AK Parti’nin il başkanı mısın? Herkes haddini bilecek, herkes kurallara uyacak. Herkes anayasaya, yasaya uyacak. Bir general öyle bir şey yapamaz. Onun apoletlerini sökeceğim” dedi.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İşte madde madde corona virüsü frenleyecek 5 öneri