'Hülya'nın acısına şarkı yaptım'

Ümit Besen, Hülya Avşar için şarkı yaptığını 3 yıl sonra itiraf etti

30 Kasım 2009, Pazartesi 05:00
A A

Şarkı adı: ‘Ağlarım Gülüyorken’

‘Nikah Masası’ adlı şarkısı son 30 yılın müzik tarihine damga vuran Ümit Besen, Hülya Avşar’a bir şarkı yazdığını itiraf etti. Ümit Besen “3 yıl önceydi. Bir gün TV izliyordum.

Kaya Çilingiroğlu’nun başka bir kadından oğlu olmuş. Hülya Avşar da eski eşinin çocuğunu kucağına almış, onu seviyor ve gülüyordu. Hülya’nın bu durumundan etkilendim. Avşar’ın ruh halini yansıtan bir şarkı yazdım. Adını da ‘Ağlarım Gülüyorken’ koydum” dedi.

Şarkıları gerçek hayattan

Hülya Avşar’ı çok sevdiğini, ama bu şarkıdan ona hiç bahsetmediğini söyleyen Ümit Besen “Bu şarkıyı yeni kasetime koyup koymayacağımı dahi bilmiyorum. Çünkü başkalarının üzerinden reklam yapmak istemiyorum. Geçenlerde ‘Bana Abi Deme’ diye bir şarkı yaptım.

Doktor bir arkadaşım asistan kıza aşık olmuş. Ama kız ona ‘Abi’ diyormuş. Albümlerimde hep acılı aşk hikayeleri vardır. Hepsi yaşanmış ve gerçektir. Bu yüzden de çok etkilidir” dedi.

İşte o şarkı

Güçlü görünmeliyim
Ayakta durmak için
Hayatta kalmak için
Ağlarım için için
Her gece onun için
Onu sormayın bana
Elbet bir bildiği var
Başka bir sevdiği var
Yılların hatrı var
Kalbimde yarası var
Bende çok anısı var

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.