Hüngür hüngür ağlatan 10 yerli aşk filmi

Eğer bu sıralar çok bunaldıysanız hüngür hüngür ağlatan aşk filmleri tam size göre. İnsan biraz enerjisini boşaltmak, biraz duygularını açığa çıkarmak istediğinde ilk olarak ağlatan filmlere koşuyor. En iyi ağlatan filmler ise aşk filmlerinden çıkıyor. Duygusal filmler de elbette ağlatan filmler için iyi bir örnek. İşte günün yorgunluğunu atmak için hüngür hüngür ağlatan en iyi 10 yerli aşk filmi!

11 Haziran 2020, Perşembe 16:38 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Selvi Boylum Al Yazmalım

Selvi Boylum Al Yazmalım

Başyapıtlarımızdan biri sayılan, Cahit Berkay’ın bestelediği müziğiyle yüreklerimize dokunan ‘Selvi Boylum Al Yazmalım’ şüphesiz ki listenin olmazsa olmazlarından. Başrollerini Türkan Şoray ve Kadir İnanır’ın paylaştığı film İstanbul’dan köye gelen bir kamyon şöförünün köyde yaşayan Asya’ya olan aşkını konu alıyor. Filmin sonunda Asya’nın kararıyla bizi şaşırtan film ‘Sevgi emektir.’ mottosunu da akıllarımıza kazımış oldu.

Ağır Roman

Ağır Roman

Romandan uyarlanan film, hem heteroseksüel hem homoseksüel aşkı hem o dönemde ki suç dünyasını bize öyle bir yansıtıyor ki bizi duygudan duyguya sürüklüyor. Döneminin en cesur filmlerinden olan Ağır roman; Okan Bayülgen, Müjde Ar, Şavaş Dinçel gibi isimlerle can buluyor. Mahalle kabadayısına aşık eşçinsel bir arkadaş,hayat kadınına aşık bir mahalle kabadayısı ve mahalleyi haraca bağlayan yeni bir kabadayıyla nabzı hiç düşmeyen film,gözyaşlarımızı tutamadığımız bir sonla bitiyor maalesef.


Issız Adam

Issız Adam

Müzikleriyle kalbimize taht kuran bir film daha,Çağan Irmak’ın yönetmenliğiyle, Melis Birkan ve Cemal Hünal’ın performanslarıyla hayat buldu. Kendi restoranını işleten aşçı Alper ve çocuk kostümleri diken Ada’nın aşkı üzerinden bize yanlızlığımızı anlatan film, 2009 Rhode Island Film Festivali’nde (ABD) “En İyi Film Ödülü” alarak bizi gururlandırmasıda ağlatmasının yanında cabası. Duygu yoğunluyla bizi üzerken düşündüren film Türk sineması için bence hayli özel.


Başka Dilde Aşk

Başka Dilde Aşk

Bambaşka bir aşk öyküsü, Başka Dilde Aşk. Mert Fırat‘la can bulmuş işitme ve konuşma engelli bir gençle, Saadet Işıl Aksoy'un oynadığı genç kız arasındaki inanılmaz aşkı konu alıyor. İki oyuncu da ödüllük bir performans sergiliyor ve 21. Ankara Film Festivali’nde ödül alıyorlar. Film bu aşkın yanı sıra çağrı merkezi çalışanlarının sorunlarını da dile getiriyor.

İncir Reçeli

İncir Reçeli

Film içinde fimle yine farklı bir aşk hikayesi anlatıyor İncir Reçeli bize. Halil Sezai’yi daha yakından tanıdığımız filmde oyuncu skeç yazarı bir karakteri canlandırıyor. Daha doğrusu yazdıkları hep reddedilen bir senaristi. Sürekli gittiği barda Duyguyla, Melike Güner ile, tanışıyor onu evine alıyor.Ve hikaye şekillenmeye başlıyor. Bir yandan rahat bir yandan gizemli bir kız Duygu. Hikayesini öğrendiğimizde ise film romantik komediden çıkıp drama doğru yol alıyor.

 Aşk Tesadüfleri Sever

Aşk Tesadüfleri Sever

Yönetmenliğini Ömer Faruk Sorak’ın yaptığı Aşk Tesadüfleri Sever'; çocuklukları ve gençliklerinde yolları Ankara'da kesişen ve 2010 yılında İstanbul'da tekrar karşılaşan Özgür ve Deniz'in kendilerini engellerle dolu bir aşk macerası içinde buldukları hayatlarına odaklanıyor...

Bağımsız ve alternatif kitaplarıyla tanınan bir yayınevinin sahibi Kaan ve Kadıköy'de bar işleten, sağlam bir efemera ve plak koleksiyoneri olan Mete, 90'lı yıllarda sanki karşılıklı rahat bir sohbet ediyorlarmış ve kimselerin de bunu dinlediğinden haberi yokmuş gibi bir radyo programı sunuyorlardır. Her gün farklı farklı kadınlarla takılan Kaan, barda tanıştığı Zeynep'de aradığı aşkı bulduğunda bu aşka tutkuyla başlanır. Hem de ikilinin arasındaki farklı hayat görüşlerine rağmen... Bu arada toplumun farklı kesimlerinden insanları bir araya getirerek adeta bir ‘ortak mahalle’de buluşturan ‘Kaybedenler Kulübü’ de doğmuştur.

 Kelebeğin Rüyası

Kelebeğin Rüyası

Zonguldak'ta yaşayan, iki genç şair Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu, yeni yeni modernleşen bu madenci kentinde memuriyet hayatlarını sürdürürken, bir yandan da sanatla, edebiyatla ve en çok da şiirle iç içe yaşamaktadırlar. Ayakları üzerine yeni kalkan genç Cumhuriyet, bir yandan modernleşme çabasındayken, aynı yıllarda Avrupa'da da çetin bir savaş yaşanmaktadır. Belediye Başkanı'nın kızı Suzan'ın Zonguldak'a geri gelmesiyle Rüştü ve Muzaffer'in şiire olan inancı daha da artar. Henüz lise öğrencisi olan Suzan, çevrenin istememesine rağmen iki gençle yakın arkadaş olur. Fakat 1940'lı yılların vebası olan verem, iki genç insanın da sağlığını git gide tehdit etmektedir. Rüştü ve Muzaffer'in hem kendi gelecekleri, hem de dünyanın gidişatı hayra alamet değildir.

Bi Küçük Eylül Meselesi

Bi Küçük Eylül Meselesi

Her şeye sahip zengin şımarık kız, yetenekli fakir çocuk kalıbı olacak diye korktuğum ama beni mükemmel şekilde yanıltan film. Farah Zeynep Abdullah zengin,her şeyi olan bir kadın olan Eylül’ü canlandırıyor filmde. Eylül kendini iyi hissetmediğinden bir şeylerden şüphe duyduğundan Bozcaada’ya gidiyor. Orada hikayemiz netleşmeye başlıyor.

Unutursam Fısılda

Unutursam Fısılda

Çağan Irmak'ın senarist ve yönetmenliğini üstlendiği filmde Hümeyra, Işıl Yücesoy, Farah Zeynep Abdullah, Mehmet Günsür yer alıyor. Kasabaya gelen müzisyenle şarkıcı olma hayallerine yaklaştığını hisseden Hatice’nin hayat hikayesini izliyoruz filmde. Tarık ile olan aşkı ablası Hanife ile olan çekişmesi ve meladrom sinema tarzıyla içine çekiyor film bizi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Leonardo Da Vinci hakkında hiç duymadığınız ilginç bilgiler