Hüsnü Bayramoğlu son yolculuğuna uğurlandı

Hüsnü Bayramoğlu son yolculuğuna uğurlandı

Koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede 86 yaşında hayatını kaybeden Bediüzzaman Said Nursi'nin talebelerinden Hüsnü Bayramoğlu Eyüpsultan Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Eyüpsultan Kabristanı'na defnedildi.

20 Nisan 2021, Salı 16:27 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bediüzzaman Said Nursi'nin talebelerinden olan Hizmet Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Hüsnü Bayramoğlu, iki haftadır koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Bayramoğlu için bugün Eyüpsultan Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın kıldırdığı cenaze namazına, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ile yakınları katıldı. Bayramoğlu, Eyüpsultan Kabristanı'na defnedildi. 


VASİYETİ OKUNDU 

Dr. Mehmet Rıza Derindağ cenaze namazında, Hüsnü Bayramoğlu'nun vasiyetini okudu. Bayramoğlu'nun vasiyetinde, İslami çalışmalara devam edilmesi vurgulandı. Vasiyette, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetin vatan, millet, İslamiyet hizmetlerinde teşvik edilmesi ve desteklenmesi çağrısında bulunuldu.

Vefat eden Hüsnü Bayramoğlu'nun vasiyetinde anarşi, kargaşa ve kaosa meydan verecek fikirlere karşı müminlerin ikaz ve irşat edilmesi de istendi. Bediüzzaman Said Nursi'nin talebelerinden olan Hizmet Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Hüsnü Bayramoğlu, iki haftadır koronavirüs tedavisi görüyordu.

Uğur ŞAHİN - Hüseyin ÇAKMAK / İSTANBUL , (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bursa'da feci ölüm! TIR üzerine devrildi, otomobil yandı...