Huzur değil işkence evi

Huzur değil işkence evi

Bodrum'da bir pansiyon odasında sağlıksız koşullarda para karşılığı barındırılan 8 yaşlı, kurtarılarak Muğla Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı

03 Kasım 2009, Salı 18:46 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bodrum'un Yalıkavak Beldesi’nde faaliyet gösteren, 46 yaşındaki Ertuğrul Selkan'a ait ‘İclalim’ adlı huzurevi, ilgili kurumlardan gerekli izinleri almadığı ve sağlıksız koşullarda çalıştığı için 6 ay önce Kaymakamlık tarafından kapatıldı.

Bunun üzerine, Ertuğrul Selkan'ın, ailelerinden ayda 600 TL ile 1500 TL arasında para alarak bakımını üstlendiği yaşlıları, Ortakent-Yahşi Beldesi'nde bir pansiyona yerleştirdiği öne sürüldü.

PİSLİK İÇİNDE BULUNDULAR


Yaşlıların bu pansiyonda son derece sağlıksız koşullarda barındırıldığı yönünde bir ihbar alan Muğla Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri, bugün jandarmayla birlikte operasyon düzenledi. Vali Ahmet Altıparmak'ın talimatıyla sabah saatlerinde yapılan baskında, 3'ü kadın 8 yaşlının, ihtiyaçlarının karşılanmadığı ve pislik içinde oldukları görüldü.

Pansiyondan alınarak Bodrum Devlet Hastanesi’ne getirilen ve sağlık kontrolünden geçirilen yaşlılardan 3'ü yakınlarına teslim edilirken, 5'i Muğla Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. 3'ü kadın 2'si erkek 5 yaşlı, Muğla Sosyal Hizmetler Kurumu'nca korumaya alındı.

6 AYDIR SIKIŞ SIKIŞ YAŞIYORLARDI


Yaşlıların 6 aydır iki pansiyon odasında sıkış tıkış yaşamaya mecbur bırakıldığı, üzerlerindeki para ve kıymetli eşyalarının da alındığı ortaya çıktı. Başlatılan soruşturma kapsamında jandarma ekiplerince gözaltına alınan Ertuğrul Selkan suçlamaları reddetti. Selkan, sorgusunun ardından çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika...Korkudan evine gidemiyor! 'Otomobilde yaşıyorum'