HydraFacial cilt bakımı uygulaması ve etkileri

Yaşlanma karşıtı bir tür bakım uygulaması olan hydrafacial cilt bakımı, kırışıklık karşıtı olarak ya da leke ve akne tedavisinde sıklıkla tercih edilen bir yöntem halini aldı. HydraFacial cilt bakımı nedir, nasıl yapılır? HydraFacial bakım gerçekten işe yarıyor mu? İşte merak ettiğiniz her şey... / Hazırlayan Bahar Saygılıer

17 Eylül 2021, Cuma 16:15 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
HYDRAFACİAL CİLT BAKIMI NEDİR?

HYDRAFACİAL CİLT BAKIMI NEDİR?

HydraFacial cilt bakımı, cildi temizlemek, ölü hücrelerden arındırmak ve nemlendirmek için hücre metabolizmasının yenileyen ve sadece dermatologlar tarafından yapılması gereken 3 aşamalı medikal bir cilt bakım uygulamasıdır.

Vakum benzeri medikal bir cihaz yardımıyla uygulanır ve herhangi bir enjeksiyon içermediğinden tamamen ağrısız bir işlemdir.


HYDRAFACİAL CİLT BAKIMI NE İŞE YARAR?

HYDRAFACİAL CİLT BAKIMI NE İŞE YARAR?

Hydrafacial cilt bakım yöntemi genellikle tek seans uygulanır ve birkaç aşamada gerçekleştirilir. Cildinizin baştan yapılanması için en ideal şekilde cildin ihtiyaçları üzerine yoğunlaşır.

HyraFacial tedavisi cildinizi birçok yönden iyileştirebilir. Birçok faydası arasında daha nemli, parlak, dolgun ve berrak bir cilt bulunur. Ayrıca, yaşlanma belirtilerini de iyileştirebilir. 

Dr. Guanche, "Tedavi ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltır, sıkılığı artırır, tonu, dokuyu ve kahverengi lekeleri düzeltir ve ayrıca genişlemiş gözenekleri azaltır" diyor.
 • Hydrafacial cilt bakımı mikroskobik soyma işlemi sayesinde ölü hücreleri atar ve cildin üst tabakasının doğal şekilde yenilenmesinin önünü açar.
 • Tıkanan gözenekleri sebum, siyah nokta ve yağlardan kurtarır.
 • İnce kırışıklıkların açılmasını sağlar
 • Microskobik seviye de temizlenen cilt yenilenmeye başlar
 • Cilt hücrelerinin yenilenmesine destek olur
 • Lekeleri ve izleri azaltır
 • Akne oluşumunun önüne geçer, sivilcelerin azalmasını sağlarHYDRAFACİAL UYGULAMA NASIL ÇALIŞIYOR?

HYDRAFACİAL UYGULAMA NASIL ÇALIŞIYOR?

Hydrafacial cilt bakım sayesinde cildinizin temel ihtiyaçlarının en doğru şekilde giderilmesi sağlanır. Böylece kısa süre içerisinde cilt yenilenme ve iyileşme aşamasına girer.

 • Genellikle tek seansta gerçekleştirilir
 • Acısız ve ağrısız bir işlemdir
 • Cilt tipine uygun solüsyonlar ve serumlar kullanılır
 • Kullanılan ürünlerin kalitesi uygulamanın başarısını etkiler
 • Radyofrekans başlık solüsyonların cilde işlemesini sağlar
 • Soğutucu başlık solüsyonun cilde hapsolmasını sağlar
 • Her mevsim uygulanabilir
 • Uygulama ihtiyaca göre 1 saat sürebilmektedir
 • Dermatologlar tarafından gerçekleştirilmelidir
Hydrafacial uygulamaya özgü radyofrekans özellikli başlık sayesinde solüsyonların cildin alt tabakalarına işlemesi sağlanır.


HYDRAFACİAL CİLT BAKIMI KİMLERE UYGULANABİLİR?

HYDRAFACİAL CİLT BAKIMI KİMLERE UYGULANABİLİR?

Herkese! HydraFacial'ın en büyük avantajlarından biri, tedavinin hemen hemen her yaş ve cilt tipi için uygun olmasıdır - birkaç istisna dışında!

Dr. Marmur, Bu tedavinin akneli gençler, sivilceler, kırışıklıklar ve hiper-pigmentasyonu olan yetişkinler ve güneş hasarı ve hatta kanser öncesi lekeleri olan yaşlı hastalar için (daha ciddi tedavilerin bir parçası olarak) kullanılabileceğini söylüyor ve uyarıyor

"Birçok cilt tipine faydalı olmasına rağmen, aktif döküntüleri, güneş yanıkları veya rozaseası olanlar ve hamile hastalar bu tedaviden kaçınmalıdır."

HYDRAFACİAL BAKIM NE SIKLIKLA YAPILMALI?

HYDRAFACİAL BAKIM NE SIKLIKLA YAPILMALI?

HydraFacial sonrası cildiniz nemli ve parlak görünse de, bu tedavinin temel amacı hızlı bir çözüm değildir. HydraFacial cilt bakımı zamanla cildin görünümünü iyileştirmeyi amaçlar. 

Özellikle leke tedavisi, kırışıklıkların giderilmesi gibi belirli bir sorun için yapılıyorsa, uzmanlar maksimum sonuç elde etmek için her dört ila altı haftada bir HydraFacial tedavisi yapılmasını öneriyor.

Botox veya microblading gibi diğer invaziv olmayan prosedürlerle birlikte HydraFacial yaptırabilirsiniz, ancak yüz bakımı yaptırmadan önce bu tedavilerin yan etkilerini ve duruş sürelerini göz önünde bulundurmak önemlidir.

HYDRAFACİAL CİLT BAKIMI GERÇEKTEN İŞE YARIYOR MU?

HYDRAFACİAL CİLT BAKIMI GERÇEKTEN İŞE YARIYOR MU?

HydraFacial'ın genel cilt dokusunu, tonunu ve görünümünü iyileştirmeye yardımcı olduğu söylenir. Bunun nedeni , gözeneklerinizi temizleyen, kalıntıları gideren ve cilt tipinize uygun yüz serumlarının daha iyi nüfuz etmesine izin veren derin temizleme işlemi ve özel başlıklarıdır.

2008 yılında yapılan bir araştırmada 20 kadından biri, HydraFacial tedavisi alanların, tek başına serum kullananlara kıyasla cilt yaşlanma belirtilerinde daha fazla azalma olduğunu buldu. Etkiler arasında gözenek boyutunun azalması, daha az hiperpigmentasyon ve ince çizgilerin azalması yer aldı.

Bununla birlikte şu anda, akne için HydraFacial'ın faydalarını kanıtlayan hiçbir klinik çalışma henüz yapılmamıştır.

HYDRAFACİAL CİLT BAKIMI YAN ETKİLERİ VAR MIDIR?

HYDRAFACİAL CİLT BAKIMI YAN ETKİLERİ VAR MIDIR?

HydraFacial'ın olduğu söylenirken komplikasyonsuz bir işlemdir.

Uygulama esnasında değnekten hafif bir baskı hissedebilirsiniz. Diğer kozmetik tedavilerin aksine HydraFacial'ın ağrıya veya kızarıklığa neden olmaması beklenir.

Bununla birlikte, rosacea alevlenmesi gibi aktif bir döküntü varsa bu prosedürden kaçınmalısınız .

HydraFacial da dahil olmak üzere hamileyken herhangi bir estetik işlem yapmadan önce bir doktora danışmak en iyisidir

HYDRAFACİAL CİLT BAKIMI SONRASI DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

HYDRAFACİAL CİLT BAKIMI SONRASI DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

 • Her HydraFacial seansı bir saatten az sürer ve herhangi bir kesinti gerekmez. 
 • Kimyasal peeling gibi daha sert prosedürlerin aksine , normal aktivitelerinize hemen devam edebilirsiniz.
Seansınızdan sonra herhangi bir kızarıklık veya soyulma yaşamamanız gerekirken, HydraFacial uygulamasından sonraki ilk birkaç gün peeling uygulamalarından kaçınmak en iyisidir.

HYDRAFACİAL MU, MİKRODERMABRAZYON MU DAHA İYİ?

HYDRAFACİAL MU, MİKRODERMABRAZYON MU DAHA İYİ?

HydraFacial gibi, mikrodermabrazyon cildinizi eksfoliye (ölü hücrelerden arındırma) eder. 

En önemli fark, küçük kristaller kullanan HydraFacial peelingin en iyi ince çizgiler, kırışıklıklar, yaşlılık lekeleri ve akne izleri için uygun olmasıdır.

 Mikrodermabrazyon ayrıca serum kullanmaz.

HydraFacial, 3'ü 1 arada temizleme, peeling ve nemlendirme süreci ile tek seansta çeşitli cilt sorunlarının tedavisine yardımcı olabilir. Hangi kozmetik tedavilerin özel endişelerinize en uygun olduğu konusunda bir dermatologla konuşun.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kuru eller için 5 sihirli bakım tüyosu