İBB Başkanı Mevlüt Uysal'dan Yeni Havalimanı için 'otobüs' açıklaması

İSMEK 22. Yıl Genel Sergi ve Festivali'nde yeni havalimanı hakkında konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Mevlüt Uysal "Havalimanına 18 noktadan ulaşacak otobüslerimizi yetiştireceğiz. Gerçekten o otobüsleri kullananlar da en konforlu yolculuğu yapmış olacak" dedi

16 Ekim 2018, Salı 17:46 Son Güncelleme:
A A
İBB Başkanı Mevlüt Uysal'dan Yeni Havalimanı için 'otobüs' açıklaması

Yeni Havalimanı'nın 29 Ekim’de açılacağını belirten Mevlüt Uysal şunları söyledi:

"Yeni havalimanı dünyanın en büyük ve en güzel havalimanı olacak. İstanbul'u yönetenler olarak bu havalimanına ulaşımı da dünyanın en iyisi şeklinde yapmalıyız. Otobüslerimiz en yeni ve temiz haliyle olmalı. Otobüs çalışanlarımız müşterilere çok iyi davranmalı.

OTOBÜSTEKİ KOLTUK BİLE REZERVASYON YAPILABİLECEK

Bizim ulaşımımızla havalimanına yolculuk yapmak isteyenler de bunu en kolay şekilde öğrenmeli. Ellerimizdeki akıllı telefonlarla bu havalimanı ulaşım ağını nasıl hareket ettiğini, nereden saat kaçta kalktığını öğrenebileceği sisteme mobil ulaşım diyoruz. Bir süre sonra vatandaşlar evinde otururken havalimanına ulaşacak otobüsteki koltuğunu bile rezervasyon yapabilecek.

18 NOKTADAN OTOBÜS KALKACAK

Bizim şu anda yapmış olduğumuz ihaleyi iptal etmemizin nedeni kamu yararıydı. Bu kamu yararlarından biri, düşündüğümüz fiyatlara çıkılmadı ve 475 milyona ihale gitmişti. Daha sonra 755 milyona yine büyükşehir belediyemizin bir şirketi aldı bu ihaleyi. Kamu yararı şeklinde değerlendirdiğimizde hizmetin kalitesini daha iyi standartlara çıkartabilecek bir sistemi kurma adına ihaleyi iptal ederek yeniden şekillendirdik. Havalimanımız 29 Ekim'de açılıyor. Yılbaşına kadar 5 ayrı noktaya uçuş gerçekleşecek. Biz de havalimanına 18 noktadan ulaşacak otobüslerimizi yetiştireceğiz. Gerçekten o otobüsleri kullananlar da en konforlu yolculuğu yapmış olacak."

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.