İBB’den İTaksi açıklaması  

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden (İBB) yapılan açıklamada, İTaksi uygulamasıyla ilgili olarak çeşitli internet sitelerinde yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtildi   

13 Aralık 2017, Çarşamba 18:50
A A
İBB’den İTaksi açıklaması  
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden (İBB) yapılan yazılı açıklamada, son günlerde çeşitli internet sitelerinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin hizmete aldığı İTaksi sistemi ile  ilgili yanlış bilgiler yayınlandığı bildirildi.          


"KAR AMACI GÜTMEYEN MOBİL UYGULAMASI"


Uygulamanın kentte hayatı kolaylaştırmak için geliştirilerek hemşehrilerin istifadesine sunulduğu aktarılan açıklamada, "İTaksi gündelik hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelen mobil uygulamalardan biridir.  Büyükşehir Belediyemizin birçok çalışmasında olduğu gibi İTaksi sistemi de kar amacı gütmeyen, yeni teknolojilerin sağladığı imkanlardan İstanbulluları yararlandırmayı amaçlayan mobil bir uygulamadır." denildi.          


"TAMAMEN SPEKÜLATİFTİR"


İTaksi’nin birden fazla belediye birimi ile iştirak şirketinin katkısı ve emeğiyle geliştirildiği, İstanbulluların güven ve ilgisine mazhar olduğu  vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:  "Bu sistem ne kimseye menfaat temin etmekte ne de haksız bir kazanç sağlamaktadır. Bu yönde yapılan haber ve yorumlar, tamamen spekülatiftir. Hiçbir  şekilde doğru bilgi içermeyen, yanlış ve haksız isnatlardır. İTaksi sisteminde  cihaz ve ekipmanlar tüm esnafımıza ücretsiz olarak dağıtılmış olup, cihazlarda kullanılan data ücretleri de İBB. tarafından karşılanmaktadır.

Tüm yazılımlar  yüzde 100 yerli mühendislik ve kaynak kodları kullanılarak oluşturulmuş olup  İBB’ye aittir ve ayrı bir ücret alınmamaktadır. Özellikle de herhangi bir firmaya  ya da şahsa yazılım üzerinden bir pay aktarılması veya devamlı bir ücret ödenmesi  söz konusu değildir."        

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.