İBB havai fişek kararını verdi

İBB havai fişek kararını verdi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu yaptığı açıklamada "Etkinliklerimizde havai fişek kullanmayacağız" dedi.

10 Temmuz 2020, Cuma 12:50 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Sakarya Hendek'teki olay, trajik durum ister istemez havai fişek gördüğümüzde bile bize o günleri ve oradaki acı kayıplarımızı hatırlatacak" dedi.

İmamoğlu, "Dolayısıyla biz, İstanbul'da ne böyle bir uygulamayı yaparız, o bitmiştir, ne de böyle bir uygulamayı İstanbul'un herhangi bir yerinde görmek isteriz. Bu anlamda da Valiliğimizin gereğini yapmasını diliyoruz. Çünkü bazı izinler bizimle ilişkili değil. Ama biz bundan sonra biz hiçbir etkinliğimizde havai fişek kullanmayacağız. Bunun farklı yöntemlerini buluruz. Çok daha farklı sistemlerle kutlamalarımızı yaparız. Keşke orada bir tek canımız hayatını kaybetmeseydi. Bizim yetkimizde olmayan bir hususu meclise getirmiş oluruz. Dediğim gibi bu konu da valilikler yetkili. İzinler oradan alınıyor. Başka kurumların yaptığı ve bir takım kutlama ile ilgili uygulamalar var. Sayın Valimiz ile bu konuyu konuşurum. Bizimle farklı bir görüşte olmaz diye tahmin ediyorum" diye konuştu.

İzmir de kararını verdi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile etkinliklerde havai fişek kullanmayacaklarını ifade etti.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 'Kurban Bayramı'nda kısıtlama var mı?' soruna Bilim Kurulu Üyesi yanıt verdi