İbrahim Tatlıses 'Sauna Çetesi' davasından beraat etti

İbrahim Tatlıses 'Sauna Çetesi' davasından beraat etti

Ankara'da Sauna Çetesi olarak anılan davada karar çıktı. Aralarında İbrahim Tatlıses ile eski Emniyet Genel Müdür Vekili Ertuğrul Çakır'ın da bulunduğu tüm sanıkların beraatine karar verildi

30 Kasım 2016, Çarşamba 18:07 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
İNSTAGRAM HESABINDAN DUYURDU

Ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses, 'Sauna Çetesi Davası'ndan beraat ettiği mahkeme kararının fotoğrafını sosyal medyadan yayınladı. Tatlıses, "Yaptığım şeyleri inkar etmem ama yapmadıklarımı yalanlarım çünkü ortada böyle bir gerçek yok! Mahkeme kararı da öyle diyor. Ben çete değilim.!!!" dedi.Sauna Çetesi davasında tutuklanan sanıkların 74 yıl, İbrahim Tatlıses'in ise 8 yıl hapsi isteniyordu.

SAUNA ÇETESİ NEDİR?

Emniyet'in 2006 yılında Küre Operasyonu ile ortaya çıkarılan liderliğini Kasım Zengin'in yaptığı çetenin kamuoyunda bilinen adı.

Üyeleri arasında emekli bir Emniyet Genel Müdür Yardımcısı, Özel Harekat üyesi subaylar, emekli askerler de bulunmaktadır. Faaliyetlerini ağırlıklı olarak Ankara'da gerçekleştirmişlerdir. Çete'ye 'sauna' ismi çete üyelerinin Ankara'da bir saunayı zorla gasp etmesi ve burada yaşadıkları gizli ilişkilerdir.

Çetenin, saunalarda gizli kamera yerleştirip, şantaj yaptığı ortaya çıkmıştı.

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Aygün Aydın gündeme bomba gibi düştü: Bu pozlara gerek var mıydı?