İbrahim Tatlıses'e emekli maaşı şoku! Maaşı kesildi

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), 10 yıl önce uğradığı silahlı saldırıda ağır yaralanan İbrahim Tatlıses'i 2017'de malulen emekli etmişti. 3 bin 119 lira maaş alan İbrahim Tatlıses büyük bir şok yaşadı. SGK, türkücünün maaşını kesti. İşte nedeni...

03 Ağustos 2021, Salı 11:31 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İbrahim Tatlıses, Mart 2011 tarihinde İstanbul Maslak'ta, sunucusu olduğu programın çekimleri sonrası Abdullah Uçmak'ın adamları tarafından silahlı saldırıya uğradı.

Aracının içerisinde başına isabet eden, uzun namlulu silahtan çıkan mermiyle ağır şekilde yaralanan sanatçı, yıllar süren bir tedavi sürecine başladı.

Almanya, Türkiye ve ABD'de çok sayıda cerrahi operasyon geçiren Tatlıses, vücudundaki hasar nedeniyle Haziran 2017'de 'malulen emeklilik' başvurusunda bulundu.


İzmir SGK'ya yapılan başvurunun ardından gerekli sağlık raporları istendi ve Tatlıses emekli edildi. Ancak geçtiğimiz aylarda flaş bir gelişme yaşandı.

Günaydın'dan Erdoğan Yapık'ın haberine göre; mevzuatta 'çalışma gücü kaybı' olarak geçen Malulen Emeklilik çerçevesinde dört yıl boyunca maaş alan sanatçının bu hakkı geri alındı.

SGK, 'İbo Show' programının izleyiciyle buluşmasıyla birlikte 69 yaşındaki ünlü türkücünün 'yeniden çalışmaya' başladığı gerekçesiyle maaş ödemesini kesti.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ahmet Kural ve Çağla Gizem Çelik evleniyor