İbrahim Üzülmez: "Batuhan Karadeniz çenesini tutsa bambaşka olurdu"

Bursaspor teknik direktörü İbrahim Üzülmez, video röportaj aracılığıyla DHA'ya konuştu. Beşiktaş'ın eski kaptanı Bursaspor'la olan planlarından Türk futboluna kadar birçok konuya değindi.

04 Mayıs 2020, Pazartesi 13:03 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Antrenman yapan takımları anlayamıyorum

Antrenman yapan takımları anlayamıyorum

Futboldan da bir hayli uzak kaldık, iki aya yaklaştı. Bununla ilgili neler söylemek istersiniz?

Tabii ki futbolu özlüyorum, ama açıkçası böylesi bir ortamda futbolun konuşulmasının çok doğru olmayacağını düşünüyorum. Her gün 2-3 bin vaka varken maalesef spor camiasında erkenden çalışmalara başlayan takımlarımız var. Bunları da anlamakta güçlük çekiyorum, biraz o konuda kızgınım. Bir kaç tane takımın böyle 5-6 kişilik gruplar halinde antrenmanlar yapmasını anlamış değilim. 6’şarlı, 5’erli, 4’erli gelen takımın oyuncularına siz ne yaptırabilirsiniz ki, hiç bir şey yaptıramazsınız. Takım olarak antrenman yaparsanız bunun faydasını görürsünüz. 

"Genç oyuncular sosyal medyayı bıraksın"

"Genç oyuncular sosyal medyayı bıraksın"

Kurtuluş Türk futbolcularda ve altyapıda diyebilir miyiz?

Kesinlikle. Altyapıdaki oyunculara daha fazla şans vermemiz gerektiğini düşünüyorum. Bundan sonraki süreçte hem kendim, hem başka hocalar, hem de kulüpler daha fazla genç oyunculara şans vereceklerdir. Onlar da o şansı değerlendirmeli. Bıraksınlar bu sosyal medyayı, bıraksınlar bu beğenilme rekorlarını. Onlar bir şey katmaz. Saha içinde yapacakları çalışkanlıklar ve ortaya koyacakları karakter ile ön plana çıkmaları gerekiyor.”


"Batuhan Karadeniz  çenesini tutamadı"

"Batuhan Karadeniz çenesini tutamadı"

Beşiktaş’ta oyuncuyken altyapıdan gelen oyuncularla çok ilgilenirdiniz. Batuhan’la inanılmaz derecede ilgilenmiştiniz ama Batuhan istediğiniz seviyede olmadı. Bunun sebebi nedir?

"Olmadı maalesef. Batuhan benim çok ilgilendiğim, çok sevdiğim bir kardeşimdir. Hem Beşiktaş’ta, hem Milli Takım’da çok yaklaşım içinde oldum. Zaten bir yerde gördüğü zaman da ’baba’ der bana. Maddi manevi O’na çok destek olmaya çalıştım. Hakikaten futbol potansiyeli olarak çok önemli meziyetleri olan bir oyuncuydu ama biraz çeneyi tutması gerekiyor. O çeneyi tutmayınca da bir yerden sonra hatalar yapıyorsunuz.

Antrenmanlarda çok enteresan şutları oluyordu. Eğer ki biraz kendini geliştirse, biraz üzerine koyabilseydi bugün farklı bir Batuhan izleyebilirdik. Oyuncunun da kendi öz eleştirisini yapması gerekiyor. O dönemde ben kamplara gelen oyunculara destek olmaya çalışıyordum. Onların içerisinde potansiyeli olan 2-3 oyuncu vardı ama sadece Necip Uysal ön plan çıktı. Futbol her genç futbolcuya bir şekilde şans veriyor ama bu şansı çalışkanlığıyla değerlendirenler futbolun içinde kalabiliyor.”

"Ne 3 saati, Kasımpaşa'da 1 saat kaldım"

"Ne 3 saati, Kasımpaşa'da 1 saat kaldım"

Sizin için "Çok zor bir teknik direktör" diyorlar. Hatta Kasımpaşa ile 3 saat süren bir maceranız olmuştu ve bu yaşananlar Avrupa basınında da manşet olmuştu. Sizin için zor bir teknik direktör diyebilir miyiz?

”3 saat değil 1 saat sürdü. Benden sonra da 3 teknik direktör daha değişti orada. Tabii ki Kasımpaşa bu ligimizin gediklilerinden birisi ve güzel bir camia. Kasımpaşa takımında her teknik adam çalışmak ister, günü gününe ödenen para, kaliteli oyuncular transfer etmeye çalışıyorlar hep. Biz de çalışmak istedik tabii ki. O dönemlerde mutlu olarak Kasımpaşa’ya gittiğimizde, başkanımızla oturduğumuzda çok pozitif bir hava içinde gittik. Ama bazen bazı konuşmalarda, bazı şeylerde benim bir duruşum var. O duruştan çıktığım zaman bazı şeyleri kaybedeceğimi düşünüyorum. Ama zor bir adam değilim, açıkçası ben başkanlara ve yöneticilere soyunma odasına geldiklerinde esprili bir şekilde ’alın şu onbiri yapın’ diyebiliyorum. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Altın gol kuralı artık yok ama efsaneleri devam ediyor