'İç talep canlandırılmalı'

Koç Holding İcra Başkanı Bülent Bulgurlu, ekonomide ikinci altı ayın zor geçeceğini belirtti

29 Ağustos 2009, Cumartesi 10:27
A A
'İç talep canlandırılmalı'

Tüm imkanlar kullanılmalı Koç Holding İcra Başkanı Bülent Bulgurlu, başta otomotiv, enerji, finans, dayanıklı tüketim olmak üzere faaliyet gösterdikleri tüm alanlarda altı aylık hedeflerini gerçekleştirdiklerini söyledi. Buna karşın, yılın ikinci yarısının zor geçeceğini belirten Bülent Bulgurlu, talebin canlandırılması için eldeki tüm imkanların kullanılması gerektiğini vurguladı.

Koç’tan 667 milyar net kâr

Koç Holding yılın ilk altı ayında 20 milyar lira satış geliri, 1.8 milyar lira faaliyet kârı elde etti. Net kâr 667 milyon lira oldu. Şirket, geçen yılın aynı döneminde 1.7 milyar lira net kâr açıklamıştı. Koç Holding’in ikinci üç ayda net kârı ise 664.2 milyon lira oldu. Şirket, geçen yılın aynı döneminde 1.67 milyar lira net kâr açıklamıştı.

Vergi indirimleri bitiyor

Bülent Bulgurlu, krizin tüm şirketler gibi kendilerini de etkilediğini, ancak alınan tedbirlerin üçüncü üç ayda olumlu etkisini görmeyi umduklarını söyledi. Vergi indirimlerinin eylül ayında sona ereceğini hatırlatan Bülent Bulgurlu, iç talepteki canlanmanın devamını sağlamak için son üç ayda yeni tedbirler alınması gerektiğini vurguladı.

Sonuçlar için faiz indirimi çok önemli

Koç Holding İcra Başkanı Bülent Bulgurlu, hazırlanan orta vadeli programın tamamlanmasının ve IMF desteği alınmasının kamu maliyesi dengeleri ve güven açısından fayda sağlayacağını belirtti. Bulgurlu, Merkez Bankası’nın faiz indirimlerini, canlanma tam anlamıyla görülene kadar sürdürmesi gerektiğini dile getirdi ve bunun ikinci yarı sonuçları için çok önemli olduğunu vurguladı.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.