İçe dönük insanların aşkla olan ilişkisinde 9 önemli detay

İçe kapanık insanlar belki de dünyanın en zor ama en kolay insanları. İçine kapanık erkek sevgiliye başta ulaşması zor olur ama bir iletişime geçtikten sonra devamı çorap söküğü gibi gelir. İçine kapanık erkek nasıl açılır? Diye sorarız ama, şu an olduğu kişi olmasında en büyük faktör içine kapanık olmasıdır. İçine kapanık biriyle konuşmak sizi korkutmasın. İçine kapanık bir insanla aşk yaşamak, belki de en sıradışı ilişkinizi yaşamanızı sağlayacak. Düşünsenize içini bir tek sizin bildiğiniz bir insan. Nasıl özel...

29 Ağustos 2020, Cumartesi 11:14 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
  İçe dönük insanlarla ilk adımı atmak bazen zor görünür

İçe dönük insanlarla ilk adımı atmak bazen zor görünür

Özellikle kendilerini iyi tanımayan insanların karşısında bir şeyler anlatmak bir içe kapanık için zor olabilir. Yanlış anlaşılacak bir şey söyleme ihtimali onlar için korkutucudur. Bu yüzden diğerlerini dinlemek ve gözlem yapmak onlara daha rahat gelir. Fakat şu konuda anlaşalım; bu onların söyleyecek bir şeylerinin olmadığı anlamına gelmez. Sadece her fikri belirtmenin doğru yeri ve zamanının olduğunu düşünürler.

 Onlara güvenmek kolaydır

Onlara güvenmek kolaydır

Bu tür kişilerin kendi kalplerini bir başkalarına açması pek kolay değildir. Çünkü kendi iç dünyalarında kendilerine yeter durumdadırlar. Bu nedenle eğer bu karakterde bir kişi sizi hayatınıza almış ise kesinlikle hiç bir konuda endişe duymamalısınız. Çünkü, size karşı olan sadakat ve sevgileri oldukça sağlamdır.

 Çok iyi birer dinleyicidirler

Çok iyi birer dinleyicidirler

Kadınları etkilemenin en önemli yollarından biri de onlara iyi bir dinleyici olmaktır. Kendilerini ifade ettikten sonra onlara yorum yapabilen ve yardımcı olan kişiler onlar için çekicidir. Hal böyle olunca kesinlikle boş konuşamayan ve yerine bir şekilde cümle seçerek kadınlara yardımcı olan içe dönük kişiler, kadınlar tarafından oldukça ilgi çekici bulunurlar.


 Soru sorulmasına ihtiyaçları vardır

Soru sorulmasına ihtiyaçları vardır

İçe dönük insanlar kendilerinden dışa dönük insanlar kadar kendilerinden kolay kolay bahsedemezler. Ve durup dururken konuyu kendileri açıp bir şeyler anlatmaktan çekinebilirler. Ama soru sorulduğunda daha rahat cevap verirler. Bu nedenle onlara kendileri hakkında soru sormaya özen gösterin.

Biriyle birlikte olmak, onlar için heyecan verici bir deneyim değil, risktir

Biriyle birlikte olmak, onlar için heyecan verici bir deneyim değil, risktir

Eğer hali hazırda sizinle birlikte ise, bu riski almaya değer olduğunuzu düşünüyor demektir. Kabuklarının içini görmeyi hak ettiğinize inanıyor ve buna izin veriyor demektir. Savunmasız kaldıklarını düşünseler de buna değecek insanların varlığını inkar etmezler.

 Dışarı çıkmak için ısrar edilmesini sevmezler

Dışarı çıkmak için ısrar edilmesini sevmezler

İçe dönükler, evlerinde kitaplarıyla ya da hobileriyle vakit geçirmekten hoşlanır. Kalabalıktan, hele ki hafta sonu kalabalığından, kaçtıklarını yukarıda belirtmiştik. Özellikle şehir hayatı koşuşturmacasında kafa dinlemek için zaman bulmanın çok zor olduğunu düşünürler. Bu yüzden gece kulüpleri vs onlara göre değildir. Genellikle evde kalıp misler gibi kafa dinlemeyi, ilgi duydukları şeylerle uğraşmayı tercih ederler.

 Yalnızlık haklarına saygı gösterin

Yalnızlık haklarına saygı gösterin

İçe dönük olan insanlar genelde yalnız olmaktan hoşlanırlar ve bu şekilde daha mutlu olurlar. Bu tabii ki içine kapanık olan insanların topluluk içinde olmaktan utandıkları ya da sosyalleşmekten hoşlanmadıkları anlamına gelmiyor. Sadece yalnızken enerjileri daha yüksek olur ve kendilerini daha huzurlu hissederler.

 Konuşmaya zorlamayın

Konuşmaya zorlamayın

Zamana ihtiyaçları vardır. Çünkü her şeyi önce kafalarının içinde hallederler. Kelimelerini dikkatle seçerler. Reaktif bir tartışmanın içine balıkla atlamak içe dönük bir insan için hiç hoş olmayacaktır. Ama konuşmaya hazır olduğu zaman, nerede durduğunu ve ne demek istediğini net olarak anlayacaksınızdır.

 Genellikle dışa dönük insanlara aşık olurlar

Genellikle dışa dönük insanlara aşık olurlar

İçe dönük insanlar, dışa dönük olanlara aynı anda hayranlık ve kıskançlık duyarlar. Sosyal ilişki ve becerilerinizin farkında olurlar ve bunu nasıl kolaylıkla yapabildiğinize inanamazlar. İşte bu onlara çekici gelir ama bir taraftan da ürkütücü. Asla olamayacakları bir şeyle karşı karşıyadırlar ve kendilerinden, sessiz dünyalarından eninde sonunda sıkılacağınızı düşünürler.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Erkekleri neden rahat bırakmalıyız?