İçişleri Bakanı Soylu: Ölümden öte köy yok

Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin değerlendirmelerde bulunan İçişleri Bakanı Soylu, "Ölümden öte köy yok. Yaşadığımız topraklarda bağımsızlığımızı birisi bize hediye etmedi. Gelecek nesillerimize hemen yanımızda bir terör koridoru bırakamayız. Bize geçmiş nesillerimiz terör koridoru bırakmadı" ifadelerini kullandı

17 Ekim 2019, Perşembe 12:09
A A
İçişleri Bakanı Soylu: Ölümden öte köy yok

İçişleri Bakanı Soylu, Antalya'da düzenlenen 'Sahil Güvenlik Komutanlığı Karadeniz Ülkeleri Sınır Sahil Güvenlik Teşkilatları İş birliği Forumu Yıllık Liderler Toplantısı'nda konuştu.

Konuşmasında Suriye'nin kuzeydoğusunda yürütülen Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin açıklamalarda bulunan Soylu, "Avrupa ayağa kalktı, diyor ki 'Siz bir harekat yapıyorsunuz, burada sivilleri öldürüyorsunuz.' Tek bir sivil göstersinler. Koskoca Avrupa, terör örgütünün rehberliğini kendisine yol tutmuş. Bu nasıl akılla izah edilebilir" dedi.

Soylu, "Ölümden öte köy yok. Yaşadığımız bu topraklarda özgürlüğümüzü, bağımsızlığımızı birisi bize hediye etmedi. Sizin ülkenizde de hediye edilmedi. Herkes mücadele ederek aldı. Gelecek nesillerimize, hemen yanımızda bir terör koridoru bırakamayız. Bize geçmiş nesillerimiz bir terör koridoru bırakmadı. 40 yıllık terörle mücadele ediyoruz" diye konuştu.

Bu haberi de okudularAdana'da 'Barış Pınarı Harekatı' baskını

"Dünyayı özellikle terör konusunda her zaman uyarmaya çalıştık" diyen Soylu, "Tecrübelerimizi paylaştık ancak ne yazık ki terör örgütlerinin, küresel güç mücadelesinde araçsallaştırılmasına maalesef engel olamadık. Muhataplarımızı bu tavırlarından vazgeçiremedik" ifadesini kullandı.

Soylu "DEAŞ ile mücadele eden biz, DEAŞ'ı serbest bırakan Amerika'nın talimatıyla PYD. PYD/PKK ile DEAŞ'ı kontrol altına almaya çalışan akıl tutulmasıyla karşı karşıyayız" dedi.


Bu haberi de okudularCumhurbaşkanı Erdoğan-Pence görüşmesinin saati belli oldu

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Yamula Barajı'nda su çekilince insan kafatası ve kemikleri ortaya çıktı