İcradan satılık başkan koltuğu!

İzmir Menemen Belediyesi, yıllar önce hizmet ve malzeme alımı yaptığı temizlik firmasına para ödememesi nedeniyle icralık oldu. 1 milyon liralık icra işlemi sırasında Belediye Başkanı Tahir Şahin'in koltuğu da haczedildi

06 Ağustos 2018, Pazartesi 14:14
A A

CHP'li Menemen Belediyesi, iddialara göre 2010 yılında özel bir firmayla anlaşma yaparak temizlik malzemesi ve bazı hizmetler aldı. Yapılan çalışmaların ardından temizlik şirketi Menemen Belediyesi'ne faturayı kesti; fakat borcun ilk ödemesi olan 350 bin TL’lik kısmını alamadı.

PARASINI ALAMAYAN FİRMA YARGIYA GİTTİ

Bunun üzerine uzun bir bekleyişin ardından söz konusu firma konuyu yargıya taşıdı. Parasını tahsil edemeyen şirket, Menemen İcra Müdürlüğü’ne başvurarak, Menemen Belediyesi hakkında icra takibi başlattı.

İcralık olduğunu öğrenen Menemen Belediyesi, icra takibine itirazda bulunarak herhangi bir ödeme yapmadı.

FAİZİYLE BİRLİKTE ÖDENMESİNE...

Menemen Belediyesi’nin ödeme yapmaması üzerine söz konusu şirket, alacağını belediyeye tekrar tebliğ etti. Daha sonrada mahkeme, belediyenin yaptığı itirazı iptal etti ve faiziyle birlikte alacağın firmaya ödenmesine karar verdi.

Mahkemenin kararının ardından Menemen Belediyesi’nin 350 bin TL’lik borcu; harçlar, avukatlık ücreti, faizler ve masraflar ile birlikte 1 milyon liraya dayandı. Bunun üzerine de avukat, Menemen Belediyesi’ne alacağını tahsil için hacze gitti.

BAŞKAN İCRAYI DURDURMAYA ÇALIŞTI AMA BAŞARILI OLAMADI

Belediyeye giden avukat, bazı eşyaları haczetti. Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin ise haciz sırasında belediyede değildi. Bir müddet sonra belediyeye gelen Şahin, icrayı durdurmaya çalıştı ama başarılı olamadı. Haczedilenler arasında başkan koltuğu da yer aldı.

Makam koltuğunun haczedildiği, tutunaklarda da açık bir şekilde yazıldı. Haciz işleminin altına Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin tarafından da imza atıldı.

İZMİR (İHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.