İETT'den bayram indirimi!

İETT'den bayram indirimi!

17 Eylül 2009, Perşembe 16:50
A A

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 20 Eylül 2009 Pazar günü başlayacak Ramazan Bayramı’nı, İstanbulluların rahat ve huzurlu geçirebilmesi amacıyla bir dizi önlem aldığını ve bu çerçevede İstanbulluların, 3 gün sürecek Ramazan Bayramı boyunca ulaşımdan yüzde 50 indirimli faydalanacaklarını açıkladı.

İBB Meclisi’nin aldığı karara göre, İETT Otobüsleri, Metro, Tramvay, Taksim-Kabataş Füniküleri ile İDO’nun Şehir Hatları Vapurları da yüzde 50 indirimli hizmet verecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan önlemler şöyle:
-İETT: Arefe ve Bayram günlerinde artacak yolcu yoğunluğuna paralel olarak otobüs sefer sayısını artıracak ve hizmetlerin aksamaması, normal ve ek seferlerin düzenli olarak yapılması için gereken bütün tedbirleri alacak. Vatandaşlar İETT ile ilgili sorunlarını 245 07 20 no’lu telefona iletebilecekler.

-ULAŞIM A.Ş: Bayram tatili süresince tam kadro ve tam filo hizmet verecek. Bayramın üç günü boyunca metro, hafif metro ve tramvay seferleri, öğleden önce seyrek, öğleden sonraları ise sıklaştırılarak gerçekleşecek.
Tarifeli seferler dışında, artan yolcu yoğunluğuna bağlı olarak ek seferler düzenleyerek İstanbulluların rahat seyahat etmesini sağlayacak olan ULAŞIM A.Ş., Bayram süresince güvenlik önlemlerini en üst düzeyde tutacak ve kontrolleri de sıklaştıracak. Vatandaşlar, her türlü sorun ve şikâyetlerini, ULAŞIM A.Ş.’nin 444 00 88 no’lu telefonuna ve www.istanbul-ulasim.com.tr adresine iletebilecekler.

-İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş. (İDO): Bayram süresince artacak yoğunluğa paralel olarak vatandaşların rahat ulaşımını sağlamak için gerekli düzenlemeleri yapacak. Her bayram olduğu gibi sefer sayılarını artırarak ve rezervasyon tarihlerini genişleterek vatandaşlara hizmet sunacak. Vatandaşlar, İDO ile ilgili şikâyetlerini "444 4 436" no’lu telefona iletebilecekler ve aynı numaradan rezervasyon yaptırabilecekleri gibi bilet satışını da gerçekleştirebilecekler.

-İSKİ: Tüm İstanbul’da tam kapasiteyle su verecek. Olabilecek su arızası ve kanal tıkanmasıyla ilgili tedbirleri arttıracak olan İSKİ, nöbetçi ekip sayısını da artıracak. İstanbul genelinde su ve kanal tıkanmaları için: Alo 185 ve 588 38 00 ? 321 00 00 numaralı telefonlara başvurabilecekler.

-İtfaiye ekipleri: her zaman olduğu gibi 24 saat görev başında olacak.

-Boğaziçi İmar Müdürlüğü: Bayram süresince görev yapacak ekiplerin sayısını arttıracak. Tatil nedeniyle kaçak yapı ve gecekondu yapımına asla izin verilmeyecek.

-Sağlık İşleri Müdürlüğü: Bayram süresince görev yapacak 1 doktor, 1 zabıta ve 1 sağlık memurundan oluşan nöbetçi ekibi mesai saatlerinde Unkapanı Hıfzıssıhha Binası’nda hazır bulunduracak. Vatandaşlar sağlık konusundaki şikâyetlerini; 513 36 12 no’lu telefona bildirebilecekler.

-Acil Yardım ve Cankurtarma Müdürlüğü: Bireysel ve toplumsal acil hastalık, kaza, tabii afetler, yangın, göçük ve yaralanmalarda hayati önem taşıyan hastalık durumlarında mümkün olan en kısa sürede ilk tıbbi yardımı yapmak üzere hazır bekleyecek. Sağlık Komuta Merkezi’nde ve tüm acil yardım istasyonlarında yeterli sayıda sağlık ekibi ve ambulans bulunduracak.

-Mezarlıklar Müdürlüğü: Normal mesai saatinden önce mezarlıklar ziyarete açılacak, Bayram süresince mezarlıklarda kontrol yapacak ekipler oluşturacak, dilencilerin ziyaretçileri rahatsız etmemesi için Zabıta Müdürlüğü ile koordineli çalışmalar yapacak ve halkın ziyaretlerini rahat yapabilmesi için gerekli tedbirleri alacak. Mezarlıklar Müdürlüğü, Bayram süresince de cenaze işlemlerini aksatmadan devam ettirecek.

-Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü: Ekip sayısını normal günlere kıyasla arttırarak bayram süresince görev yapacak. Zabıta ekipleri, ilçe zabıta birimleriyle koordineli olarak kent genelinde denetimler yapacak. Beyoğlu, İstanbul ve Anadolu kesimindeki sokaklarda dolmuş, taksi ve minibüsleri denetleyecek.
Yolcu trafiğinin yoğun olacağı otogar, havaalanı ve yolcu salonlarının periyodik kontrolü için görevli sayısı artırılırken, ana arterler ve ara meydanlarda da denetimler sıklaştırılacak. Vatandaşlar zabıta konusundaki dilek ve şikâyetlerini 521 84 65 numaralı telefona yapabilecekler.

ANKA

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.