İETT'den Ramazan düzenlemesi

İETT'den Ramazan düzenlemesi

5 yıldır olduğu gibi bu sene de İstanbul'da belediye otobüsleri gece çalışacak. İETT, 'Ramazan Hatları'nın sayısını bu yıl dörde çıkardı

18 Haziran 2015, Perşembe 15:56 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri (İETT) Ramazan Hattı uygulamasına bu yıl da devam ediyor. Daha önce tek hat olan Ramazan Hattı’nın hat ve otobüs sayısı artırılarak İstanbullulara Ramazan ayında daha kolay ve hızlı ulaşım imkânı sunuldu.

İETT Ramazan Hatları sayısını bu yıl dörde çıkardı. Ramazan ayı boyunca hizmet verecek R1 Uzunçayır-Maltepe Sahil Parkı, R2 Yenikapı-Cevizlibağ, R3 Eyüp-Beyazıt ve R4 Güneşli-Esenler-Eyüp hatları İstanbulluların Ramazan ayında kutsal mekânlara ve Ramazan etkinlik alanlarına rahatlıkla ulaşabilmelerini sağlayacak.

Eyüp-Beyazıt R3 hattı sayesinde vatandaşlar tarihi yarımada üzerinde bulunan Ayasofya, Sultanahmet, Beyazıt, Süleymaniye, Şehzadebaşı, Hırka-i Şerif, İskenderpaşa, Fatih, Mihrimah Sultan ve Eyüp Sultan gibi camileri ziyaret etme fırsatı bulacak. Bu hat, 7 gün 24 saat boyunca ring sefer yaparak hizmet verecek.

Yenikapı Etkinlik Alanı'ndan-Cevizlibağ Metrobüs İstasyona R2 hattı 18.00 ile 01.45 saatleri arasında, Maltepe Etkinlik Alanı'ndan-Uzunçayır İstasyonu’na R1 hattı 18.30 ile 02.00 arasında ve Güneşli-Esenler-Eyüp arasında R4 hattı 18.20 ile 02.00 arasında karşılıklı seferler yapılacak.

Eyüp-Beyazıt Ramazan hattının güzergâhı ise Eyüp İskelesi-Eyüp Sultan-Nişanca-Eyüp Sultan Bulvarı-Demirkapı-Şehitlik-Edirnekapı-Acıçeşme-Karagümrük-Yavuzselim-Balipaşa-Mehmet Akif Ersoy-İskenderpaşa-Aksaray-Laleli-Beyazıt olarak planlandı.

İETT Genel Müdürü Mümin Kahveci, 5 yıldır devam eden uygulamanın bu yıl daha da genişletildiğini belirtti. “İstanbul Ramazan ayında capcanlı bir hale geliyor. Bu hareketliliğe ayak uydurmak, yolcularımızın konforunu düşünmek zorundayız. Etkinlik alanları ve kutsal mekânlar arasında aktarma yapmadan seyahat edebilmeleri için Ramazan’a özel 17 otobüsle hizmet vereceğiz. Özellikle iftardan sahura kadar hatlarımızın çalışması İstanbulluların evlerine ulaşma tedirginliği yaşamasını engellemiş olacak” dedi.

DHA
 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Botla kaçak balık avlanmaya 4 bin 581 lira ceza