İEÜ'lü şef ve tasarımcılardan 'Picasso' yorumu

İEÜ'lü şef ve tasarımcılardan 'Picasso' yorumu

İEÜ'lü şef ve tasarımcılardan 'Picasso' yorumu

19 Aralık 2019, Perşembe 15:16 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İZMİR Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü ile Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencileri, Pablo Picasso'nun eserlerini yeniden yorumladı.

Arkas Sanat Merkezi'nin ev sahipliği yaptığı 'Picasso: Gösteri Sanatı' sergisinden esinlenen öğrenciler, 'Picasso Şef Olsa' ve 'Kübik Yansımalar' adlı sergiyle oluşturdukları eserleri İzmir Ticaret Odası Sergi Salonu'nda konukların beğenisine sundu.  Serginin açılışına İZTO Meclis Başkanı Selami Özpoyraz, Arkas Sanat Merkezi Direktörü Müjde Unustası, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı. Arkas Sanat Merkezi ve İEÜ Yaratıcı Ekonomi Araştırmaları Merkezi işbirliğiyle gerçekleştirilen 'Picasso ile Kübik Bakmak' başlıklı etkinliklerinin sonuncusunu oluşturan sergide, İEÜ Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü'nden 21 öğrenci de Doktor Öğretim Üyesi Duygu Ebru Öngen Corsini yönetiminde, Picasso'nun eserlerinden yola çıkarak aynalama teknikli desen çalışmaları yaptı. Sergide, Picasso'nun hayatı ve eserlerini inceleyen İEÜ Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü'nden 37 öğrenci ise Şef Ayşe Arsan Arıkök ve Şef Melih Demirel ile Bölüm Başkanı Doktor Öğretim Üyesi Betül Öztürk yönetiminde 'Picasso şef olsaydı?' sorusuna yanıt aradı.

'ÖĞRENCİLERİN ÇALIŞMALARI BAŞYAPIT'

Serginin açılışında konuşan İZTO Meclis Başkanı Selami Özpoyraz, "Kübizmin temsilcisi Picasso'nun eserlerine kendi bakış açılarıyla yaklaşan her bir öğrencimizin çalışmasının başyapıt olduğunu düşünüyorum. İzmir'in sanat kenti unvanını yeniden kazandırılması yolunda atılan adımlarda akademisyen, mezun ve öğrencilerimizin büyük katkıları olacağına inanıyorum" dedi.

Arkas Sanat Merkezi Direktörü Müjde Unustası da, "Seminerler çok bilgi vericiydi. Etkinliklerin en renklisini de öğrencilerimizin çalışmalarıyla oluşan sergi oldu. Bir sanatçının yaratım sürecini çok güzel ortaya koymuşlar" diye konuştu.

Sergi 4 Ocak'a kadar ziyaret edilebilecek.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

 

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İzmir Doğal Yaşam Parkı'nda yavru fil sevinci