İGDAŞ’tan cihaz bakımlarıyla ilgili uyarı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi şirketi İGDAŞ, güvenli doğalgaz kullanımı için cihaz bakımlarının yapılmasıyla ilgili vatandaşlara uyarılarda bulundu

05 Ekim 2018, Cuma 19:25 Son Güncelleme:
A A
İGDAŞ’tan cihaz bakımlarıyla ilgili uyarı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi şirketi İGDAŞ, yazılı açıklama yaparak kış gelmeden baca temizliğinin ve kombi, şofben, soba gibi yakıcı cihaz bakımlarının mutlaka yapılması gerektiğini hatırlattı.

YÜZDE 10-15'E VARAN VERİMLİLİK

Açıklamada, yapılan bakımların çıkabilecek tehlikeleri bertaraf etmenin yanında yüzde 10-15’e varan verimlilik artışı sağladığı bildirildi.

Yapılan açıklamada, “Kış gelmeden baca temizliğinin ve kombi, şofben, soba gibi yakıcı cihaz bakımlarının mutlaka yapılması gerekir.

TASARRUF AÇISINDAN BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR

Bu hazırlık çalışmaları hem güvenlik hem de tasarruf açısından büyük önem taşıyor. Yapılan araştırmalar düzenli yapılan baca temizliğinin ve cihaz bakımının ortaya çıkabilecek tehlikeleri bertaraf etmenin yanında yüzde 10-15’e varan verimlilik artışı sağladığını ortaya koyuyor.

Verimliliği en üst seviye çıkan cihaz, daha az doğalgaz tüketerek ısıtıyor. Güvenliğin eksiksiz sağlanabilmesi için gerek cihaz bakımı gerekse baca temizliği işlemlerinin İGDAŞ yetkili servislere yaptırılması gerekiyor.

İstanbullular, doğalgaz cihazlarının bakımı için yetkili servislere, iç tesisat bakımında İGDAŞ’ın internet sayfasında da listesi yer alan Doğalgaz Sertifikalı Firma logolu şirketlere müracaat etmeleri gerekiyor. 

Ayrıca baca temizliğini de İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesinin yetkilendirdiği şirketlere mutlaka yaptırılmalılar. Güvenli doğalgaz kullanımı kurallarına göre; yakıcı cihazın bulunduğu ortamda yer alan havalandırma menfezinin mutlaka her zaman açık kalması gerekiyor.

Menfez, ortama temiz hava girişini temin ederek verimli bir yanmanın oluşmasını sağladığı gibi, olası gaz kaçakları durumunda gazın ortamdan çıkmasını sağlıyor” denildi.

İHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.