İhale operasyonunun ayrıntıları ortaya çıkıyor

İhale operasyonunun ayrıntıları ortaya çıkıyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nde ihaleye fesat karıştırıldığı iddiasıyla bu sabah gerçekleştirilen operasyonla ilgili detaylar ortaya çıkmaya başladı. Soruşturmanın, yaklaşık 4 yıl önce polisin yapmış olduğu istihbarat çalışmalar sonucu başlatıldığı ve 2009-2014 dönemini kapsadığı belirtildi

24 Mart 2015, Salı 15:47 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Soruşturma kapsamında 5 yıllık dönemde gerçekleştirilen tüm ihaleler mercek altına alınark tek tek incelendi. Mahkeme kararıyla teknik takibin de yapıldığı soruşturmada görevlendirilen bilirkişinin incelemelerini tamamlamasının ardından Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı’nın emriyle Eski Belediye Başkanı Macit Özcan’ın ’A takımı’ olarak bilinen üst düzey bürokrat ve müteahhitlerine yönelik operasyon için düğmeye basıldı ve 40 kişi gözaltına alındı.

11 KİŞİ SERBEST

Operasyonda gözaltına alınanlardan eski Başkan Vekili Erol Ertan, eski İmar Komisyonu Başkanı CHP’li Meclis üyesi Nuri Özdemir’in de aralarında olduğu 11 kişi, emniyetteki sorgularının ardından Cumhuriyet Savcısının talimatıyla serbest bırakıldı. Macit Özcan’ın oğlu İlker Özcan, kardeşleri Sacit ve Tacit Özcan, Hesap İşleri Eski Daire Başkanı Tayfun Özdemir, Fen İşleri Eski Daire Başkanı Abbas Sayılır’ın da aralarında bulunduğu diğer şüphelilerin sorgusunun ise devam ettiği bildirildi.

ÖZCAN’IN TESLİM OLMASI BEKLENİYOR

Ekiplerin, Mersin’deki adreslerine yaptığı operasyonlarda bulamadığı Macit Özcan ile Eski Genel Sekreter Ali Ekber Asker, belediyeden ihale alan müteahhitlerden Erol Avgören ve oğlu Tolga Avgören’in de aralarında bulunduğu 20 kişi ise aranıyor.

Macit Özcan’ın şehir dışında olduğu belirtilirken, Mersin’e gelerek teslim olması bekleniyor.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cinsel saldırıda bulunulup, başı taşla ezilen Pınar'ın katili yakalandı