İhbar sonrası ortaya çıkmıştı! İstanbul'daki rüşvet çarkına dava!

Cumhurbaşkanlığı Halkla İlişkiler Başkanlığı'nın ihbarı sonrasında İstanbul Adliyesi'ndeki "rüşvet iddialarına ilişkin" soruşturma tamamlandı

25 Temmuz 2017, Salı 09:20
A A
Soruşturma kapsamında milyonlarca lira rüşvetle iş yaptığı iddia edilen, aralarında icra dairelerinde müdür ve memurların da bulunduğu 34 kişi hakkında dava açıldı.
 

1 MİLYON TL'LİK RÜŞVET ÇARKI


Sabah'tan Dilek Yaman'ın haberine göre; Çağlayan Adliyesi'nde bulunan 14 ayrı icra müdürlüğünü kapsayan soruşturmada gizli kameralarla izlenen şüphelilerin 100 TL ile 10 bin TL arasında rüşvet aldıkları kayıtlara girdi. İcra müdürlüklerinde yıllık dönen rüşvet çarkının en az 1 milyon TL olduğu tespit edildi.2 YILDAN 18 YILA KADAR HAPİS CEZASI İSTEMİ


Şüphelilerin dosyaların 1 aylık ilam süresini doldurmadan 1 günde dolmuş gibi gösterdikleri, rüşvet vermeyen kişilerin işlemlerini geciktirdikleri belirlendi. 19 şüpheliden 4'ünün tutuklu olduğu soruşturmada bazı şüpheliler ise haklarında yurtdışına çıkış yasağı konularak serbest bırakıldı. Yürütülen soruşturma kapsamında 34 şüpheli hakkında, "Rüşvet almak, rüşvet vermek ve görevi ihmal"den 2 yıldan 18'er yıla kadar değişen hapis istemleriyle dava açıldı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.