İhsan Özkes 'Saray' için nisanda ne demişti?

CHP'den istifa ettikten sonra yaptığı açıklamalarla gündeme gelen İstanbul bağımsız Milletvekili İhsan Özkes, 30 Ağustos resepsiyonuyla ilgili olarak dün Twitter hesabından 'Hz. Muhammed de Atatürk de yaşasaydı bugün saraya gelirdi' yazdı. Oysa daha önce 'Burada haram var Hz. Muhammed o saraya gitmezdi' demişti

31 Ağustos 2015, Pazartesi 10:30
A A
İhsan Özkes 'Saray' için nisanda ne demişti?

CHP'den istifa ederek bağımsız olan milletvekili İhsan Özkes Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda düzenlenen 30 Ağustos resepsiyonuna katıldığını Twitter hesabından paylaştığı mesajlarla duyurdu. Özkes mesajlarında, 'Hz. Muhammed bu gün yaşıyor olsa Saraya girer mi, bu akşam orada hissetim ki kesinlikle girerdi' ifadelerini kullandı

Özkes, resepsiyonla ilgili dün şu tweetleri takipçileriyle paylaştı:

30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Sayın Cumhurbaşkanımızın verdiği resepsiyondayım.

30 Ağustos nedeniyle Sayın Cumhurbaşkanımızın verdiği resepsiyona katıldım diye bana hücum edenleri Allah ıslah eylesin.

CHP'de iken söylediklerimi yazıp çizenler her halde benim incitici eleştirilerim nedeniyle hicap duyduğumu sözlerimi duymamışlar sanırım.

Saray'da 30 Ağustosta şehit olanlar ve tüm şehitler için Kur'an-ı Kerim okundu dualar edildi. Keşke bana saldıranlar da orada olsaydılar.
 

startFlvPlayer_PostaV2("divFlvPlayer34985","34985","201508","34985-355250.jpg","1", "0","5 ay önce farklı konuşmuş");Hz. Muhammed bu gün yaşıyor olsa Saraya girer mi, bu akşam orada hissetim ki kesinlikle girerdi, çünkü orada sünnetten emareler çok.

Bu arada Saray'ın mescidinde namaz kılmak da nasip oldu, bana saldıranlara da inşallah nasip olur.

Sanki bir ayıp işlemişim bir günah işlemişim gibi saldıranlara Allah akıl fikir versin Nedir bu Tayyip Erdoğan düşmanlığı? Allah ıslah etsin.
Meraklılar için söyleyeyim Atatürk de bu gün yaşıyor olsa bu akşam mutlaka Saray'da olurdu.

Bara, meyhaneye gitseydim beni överlerdi. Saray'a gittim diye bana saldırıyorlar. Orada Kur'an dinledim, namaz kıldım, ayıp mı, günah mı?

Benim CHP'de iken söylediklerimi bırakın, ben artık vallahi de billahi de 'CHP'li İhsan Özkes' değilim, ben İhsan Özkes'im lütfen kabullenin.

'Tayyip Erdoğan düşmanlığı PKK dostluğuna götürüyorsa, burada düşünmek gerekmez mi' demiştim, ben de düşündüm ve Saraya gittim. Siz de gidin.

Bırakın geçmişte şöyle dediğimi, böyle dediğimi, söz konusu vatansa gerisi teferruattır Milletin birliği, vatanın bütünlüğü için Saraydaydım.

Sıradaki haber yükleniyor...