İhtiyaç sahiplerine PTT eliyle kömür yardımı başladı

İhtiyaç sahiplerine PTT eliyle kömür yardımı başladı

19 Kasım 2019, Salı 16:00
A A
İhtiyaç sahiplerine PTT eliyle kömür yardımı başladı

Cem Mete OKUR/ALTINOVA,(Yalova),(DHA)-TÜRKİYE Kömür İşletmeleri (TKİ) ile PTT arasında imzalanan protokol kapsamında, Altınova Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından belirlenen muhtaç ailelere yapılan kömür yardımının dağıtımı pilot olarak Yalova’da başladı.

Altınova Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından, ilçede yardıma muhtaç hak sahibi ailelere kömür dağıtımına kış mevsiminden önce başlandı. Altınova SYDV Müdürü Ufuk Kocatepe ile Altınova PTT Müdürü Bayram Tan birlikte kömür dağıtımını birlikte gerçekleştirdiler. PTT tarafından, belirlenen ailelerin adreslerine teslim edilecek olan torbalanmış kömürler sayesinde yardıma muhtaç aileler kışı daha rahat geçirecekler.

YALOVA, PİLOT BÖLGE

Konuyla ilgili bilgi veren Altınova SYDV Müdürü Ufuk Kocatepe, “Devletimizin en büyük sosyal projelerinden olan ‘Muhtaç Ailelere Isınma Amaçlı Kömür Yardımı Yapılması’ uygulamasında yeni bir sürece girildi. 2019 yılından itibaren; Hazine ve Maliye Bakanlığı, TKİ, PTT ve Vakıfların işbirliği ile kömürlerin ailelerin adreslerine kadar PTT tarafından taşınması projesi hayata geçirilmiştir. Bu kapsamında pilot uygulama bölgesi seçilen Yalova ilimiz genelinde teslimatlara başlandı” dedi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Yalova’nın Altınova ilçesinde referandum kararı