IKBY, "gayrimeşru referandum sonuçlarını" iptal etmiyor

IKBY, 'gayrimeşru referandum sonuçlarını' iptal etmiyor

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi, (IKBY) "Kerkük’e olası bir askeri müdahaleyi reddettiği, gayrimeşru referandumun sonuçlarının iptalini" de kabul etmedi

15 Ekim 2017, Pazar 16:20 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Irak Cumhurbaşkanı Fuad Masum ve IKBY Başkanı Mesut Barzani’nin  Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) ve Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB)  politbüro üyeleriyle Süleymaniye’de gerçekleştirdiği görüşme sona erdi.
 

GÖRÜŞME SONRASI AÇIKLAMA


Görüşmeye dair Barzani’nin Başdanışmanı Hemin Hawrami, sosyal medya  hesabından açıklama yaptı. Danışman Hawrami, "KDP ve KYB arasında gerçekleşen toplantı sonucunda, Kerkük’e  olası bir askeri müdahalenin reddedildiği, gayrimeşru referandum sonuçlarının iptalinin de kabul edilmediğini" belirtti.

Danışman Hawrami, toplantıda ayrıca "Bağdat ile KDP veya KYB’nin  tek taraflı bir şekilde görüşme gerçekleştirmemesi, IKBY’deki tüm siyasi  partilerden oluşan ortak bir heyetin temasa geçmesi" yönünde karar alındığını  duyurdu.

Danışman Hawrami, toplantı sonucunda, KDP ve KYB’nin Bağdat’ın diyalogdan önce  "referandum sonuçlarının iptal edilmesi" şartını kabul etmediklerini kaydetti.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İsrail savaş uçakları Gazze’nin kuzeyini bombaladı