İKÇÜ yeni öğrencilerine kapılarını açtı

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi’ne (İKÇÜ), Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarının açıklamasıyla, 2 bin 582 genç daha katıldı

04 Eylül 2018, Salı 12:56 Son Güncelleme:
A A

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi’nin mevcudu, yeni katılan 2 bin 582 öğrenci ile birlikte 14 bin 753’e ulaştı. Önlisans düzeyinde yüzde 100, lisans düzeyinde ise yüzde 98.10 oranında doluluk oranına ulaşan İKÇÜ’de 7 Eylül’e kadar sürecek olan kayıt heyecanı da başladı.

Sabahın erken saatlerinden itibaren üniversitenin Çiğli ana yerleşkesine aileleri ile birlikte gelen gençler, karanfillerle karşılandı. Beslenme ve diyetetik bölümünü kazanan İlayda Özbay ile yaşlı bakım bölümünü kazanan Ece Akyol’un kayıtlarını, Öğrenci İşlerinden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Turan Gökçe yaptı.

'ÖĞRENMEYİ ÖĞRENECEKLER'

Gençlerin İKÇÜ’ye gösterdikleri yoğun ilgiden memnun olduklarını söyleyen Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Turan Gökçe, "İKÇÜ’yü tercih eden öğrenciler aynı zamanda bizlere büyük bir sorumluluk yükledi. Hiç şüphesiz, en iyi eğitimi alarak mezun olacaklar, istihdamda zorlanmayacaklar. Bundan sonrası için hem gençlerin hem de ailelerin içi rahat olsun, en ileri düzeyde bilgilendireceğiz ve bu bilgi sadece teorik olmayacak. Öğrenmeyi öğrenecekler. Pratik tecrübe kazanmaları yönünde ciddi çalışmalar yaptık. Her bir öğrencimiz bizim için ciddi bir sorumluluktur" dedi.

DHA


SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.