İki arkadaşın otomobildeki kavgası Gizem hemşirenin hayatına mal oldu!

İki arkadaşın otomobildeki kavgası Gizem hemşirenin hayatına mal oldu!

Mali Müşavir Merve Kostereli iddiaya göre otomobilde tartıştığı arkadaşı Tunç Öcal saçını çektiği için aracın kontrolünü kaybetti ve hemşire Gizem Altunoğlu'na çarptı. Altunoğlu'nun hayatını kaybettiği kazayla ilgili Tunç Öcal tutuklandı, Merve Kostereli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Altunoğlu’nun ailesi, alkollü olduğu belirlenen sürücünün serbest kalmasına isyan etti

17 Ekim 2018, Çarşamba 07:10 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İstanbul'da akıllara ziyan kazada hemşire Gizem Altunoğlu hayatını kaybetti. Hürriyet'ten Çetin Aydın'ın haberine göre Gizem Altunoğlu, 20 yaşındaydı. Bir ay önce hemşire olmuştu. Özel bir sağlık kuruluşunda işe başlamıştı. Daha maaşını bile almamıştı. 5 Ekim sabah saat 08.00 sıralarında işe gitmek için bindiği minibüsten Maltepe’de indi. O sırada savrularak gelen bir araç çarptı. Ağır yaralandı. Yardımına meslektaşları koştu ancak hayata döndürülemedi.

SAÇI ÇEKİLDİ İDDİASI

Aracı kullanan Merve Kostereli ve arkadaşı Tunç Öcal gözaltına alındı. Polisin yaptığı araştırmada, iddiaya göre, Merve Kostereli ve Tunç Öcal, sabaha kadar eğlendi. Eğlence çıkışı araçlarının yakıtı bitince yolda kaldılar. Yakıt alıp yola devam ettiler. Bu anları da kameraya çektiler. Yakıt aldıktan 15 dakika sonra Gizem Altunoğlu’na çarptılar.

Merve Kostereli’nin 0.90 promil alkollü, geçmişte TV’lerdeki ses yarışmalarına katılan şarkıcı Tunç Öcal’ın da 0.79 promil alkollü olduğu belirlendi. Merve Kostereli, polis ifadesinde aracı kullanırken tartıştığı arkadaşı Tunç Öcal’ın saçını çektiğini bu yüzden aracın kontrolünü kaybettiğini ve kazanın yaşandığını öne sürdü. Tunç Öcal da Merve Kostereli’nin saçını çekmediğini iddia etti. 

ŞOFÖR SERBEST, SAÇI ÇEKEN TUTUKLU

Emniyetteki sorgularının ardından adliyeye çıkarılan Merve Kostereli adli kontrolle serbest kalırken, Tunç Öcal tutuklanarak cezaevine gönderildi. Gizem Altunoğlu’nun ailesi, 0.90 promil alkollü sürücü Merve Kostereli’nin serbest kalmasına isyan ederek, olayın bir kaza değil cinayet olduğunu belirterek adalet beklediklerini söylediler.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Feci ölüm! Branda örtmek isterken canından oldu!