İki bakanlık sınavla personel alacak

İki bakanlık sınavla personel alacak

İçişleri Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, sözleşmeli personel alacağını duyurdu.

19 Kasım 2021, Cuma 07:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Buna göre, İçişleri Bakanlığı, merkez ve taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere sözlü sınavla 124 sözleşmeli personel alacak. Bakanlık avukat, inşaat mühendisi, harita mühendisi, makine mühendisi, bilgisayar mühendisi, yazılım mühendisi, elektrik elektronik mühendisi, elektronik haberleşme mühendisi, endüstri mühendisi, arşiv uzmanı, İngilizce mütercim tercüman, sosyal çalışmacı, psikolog ve çağrı karşılama personeli alacak. Adaylar sınav başvurularını e-Devlet’ten 29 Kasım-3 Aralık tarihleri arasında yapabilecek.

BUGÜN BAŞLIYOR

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ise merkez teşkilatında istihdam edilecek 15 sözleşmeli bilişim personeli alacak. Resmi Gazete’de yer alan ilana göre, bilgisayar, yazılım, elektrik, elektronik, elektrik-elektronik ve endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olanlar sınava girebilecek. Sınava katılmak isteyenler e-Devlet üzerinden başvurularını gerçekleştirecek. Başvurular, 19 Kasım’da başlayıp, 6 Aralık saat 18.00’e kadar alınacak.

Her iki bakanlığın da verdiği sözleşmeli personel alımı ilanına ‘isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr’ adresinden başvuru yapılabilecek.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Aile konutunda eşler tek başına karar alamaz