İki müebbeti olan Çakal Carlos'a bir müebbet daha istendi

Paris savcısı, Çakal Carlos lakabıyla bilinen Venezuelalı Ilich Ramirez Sanchez’in 43 yıl önce Paris’te bir mağazaya düzenlediği saldırıyla ilgili ömür boyu hapis cezasına çarptırılmasını talep etti. Çakal Carlos, daha önce de iki kez müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı

28 Mart 2017, Salı 09:28
A A
İki müebbeti olan Çakal Carlos'a bir müebbet daha istendi
Çakal Carlos olarak bilinen Ilich Ramirez Sanchez’in 1974 yılında Paris’te bir mağazaya düzenlediği saldırıya ilişkin 43 yıl sonra açılan dava kapsamında 13 Mart’ta ağır ceza mahkemesinde başlayan duruşma, dün tamamlandı. Duruşmaların ardından son mütalaasını veren savcı Rémi Crosson du Cormier, "Soruşturma sonucunda elimizdeki bütün bulgular Sanchez’in suçlu olduğunu gösteriyor. Ben onun saldırının baş sorumlusu olduğunu düşünüyorum ve ömür boyu hapse mahkum olmasını talep ediyorum" dedi.


AVUKATI: ZATEN İKİ MÜEBBETİ VAR, PRATİKTE BİR ŞEY DEĞİŞMEZ


67 yaşındaki Sanchez’in avukatı Francis Vuillemin, müvekkillinin daha önce de iki kez ömür boyu hapis cezasına çarptırıldığını hatırlatarak, bu dava sonucunun pratikte bir şey değiştirmeyeceğini söyledi. Mahkeme heyetinin, duruşmaların tamamlanmasının ardından önümüzdeki günlerde kararını açıklaması bekleniyor.


SUDAN'DA YAKALANMIŞTI


Sanchez’in 1974 yılında "Drugstore Publicis" adlı mağazaya el bombasıyla düzenlediği saldırıda 2 kişi hayatını kaybetmiş, 34 kişi yaralanmıştı. Uzun süre arandıktan sonra 1994’te Sudan’da yakalanan "Çakal Carlos", 1975’te Paris’te 3 kişinin öldürülmesiyle ilgili yargılandığı başka bir davada ömür boyu hapis cezasına çarptırılmıştı.

Sanchez, 2011 yılında da 1982-1983 yıllarında Fransa’da 11 kişinin ölümüne ve 140’tan fazla kişinin yaralanmasına neden olan 4 saldırıyı azmettirmekten suçlu bulunarak bir ömür boyu hapis cezası daha almıştı. 

 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Virgin Adaları gelen turistlere para veriyor